Які предмети мисливець повинен мати, крім зброї і боєприпасів? Інакше кажучи, що таке спорядження мисливця? Це безліч предметів, але зрозуміло, що ніхто не бере все кожен раз з собою. У різний час року, в різних місцях, на різні полювання потрібні різні предмети спорядження. Цей набір залежить і від того, чи є у вас автомашина.
Всі предмети спорядження можна розділити на кілька груп:
- ті які захищають від різних факторів навколишнього середовища (вогкість, туман, дощ, вода під ногами, сніг, мороз, вітер, спека і т. п.) при русі, табірних роботах і під час сну;
- необхідні для приготування їжі, обігріву мисливця і сушіння речей (пили, сокири, примус, сухий спирт, сірники, казанок і т. п.);
- необхідні для успішного проведення полювання (карта, компас, бінокль, свисток, патронташ, погонний ремінь, засоби маскування і т. д.);
- для оброблення тварин (ножі);
- для виносу трофеїв з тайги (рюкзаки, поліетиленова плівка або мішки, мотузка);
- для захисту від комах (рідини, мазі, накомарники);
- засіб пересування;
- для лікування травм і хвороб (аптечка).
Почнемо з майна, призначеного для захисту від впливу різних факторів навколишнього середовища. Можна придбати якісне мисливське спорядження за посиланням на сайті - pricel.in.ua.
Перш за все це взуття. В європейських умовах основне взуття при літньо-осінньому полюванні - гумові або кирзові (іноді шкіряні) чоботи. Всі чоботи, крім гумових, просочують або готовою водовідштовхувальною. маззю, або виготовляються мисливцем за наступним рецептом: в 0,5 л дьогтю додають 100 г сала свині, кабана або ведмедя, 30 г воску, 50 г скипидару. Все це варять до розчинення у водяній бані: казанок з сумішшю ставлять у каструлю з киплячою водою так, щоб казанок не торкався дна каструлі.
Коли тепло, можна на товсті вовняні шкарпетки надіти кеди, кросівки, туристичні та мисливські черевики (лапті, звичайно, краще, але їх майже неможливо знайти) і ходити в них навіть по болоту. Потім їх можна швидко висушити.
Гумові чоботи повинні бути такого розміру, щоб можна було надіти тонкі бавовняні шкарпетки, на них - товсті вовняні шкарпетки, а потім ще намотати онучі. У такому взутті можна ходити як при плюсовій температурі, так і при невеликому морозі, до мінус 5-10 °С. Далеко не завжди потрібні високі (болотні) гумові чоботи: до коротких чобіт можна приклеїти і прошити подвійні брезентові ботфорти до пояса. Вони легкі, зручно згортаються на халяву, а в розгорнутому вигляді захищають від попадання снігу, роси та іншої вологи в чоботи і оберігають штани від намокання. Брезент можна просочити водовідштовхувальною сумішшю. Гумові чоботи обов'язково повинні мати високий підйом, щоб легко проходила в чобіт нога в суконній онучі і виймалася, навіть якщо вона намокла. Найрозумніше - брати чобіт на два-три номери більше.
Для зимових полювань в середньоєвропейської частини незамінні валянки, надіті на тонкий вовняний носок і байкову онучу. На валянки іноді надягають глибокі гумові калоші. Тільки при дуже сильних морозах і недовгою і повільній ходьбі можна надіти хутряні льотні унти. Деякі мисливці для полегшення взуття обрізають валянки десь по щиколотку або трохи вище, пришивають до них суконні ботфорти різної довжини (іноді до пояса), прикріплюючи їх до пояса або до ноги. Можна використовувати також суконні зимові черевики більшого, ніж носите, розміру, вставивши туди ноги в пухових або вовняних панчохах ну і, звичайно, пришивши до них суконні ботфорти.
Деякі використовують на полюванні туристичні черевики, проте вони найбільш придатні для гірських полювань, де мало шансів потрапити у воду. Для серйозних полювань в горах слід надягати альпіністські черевики з триконями.
Одяг. Найраціональніший одяг при плюсовій температурі - бавовняні штани або штани з тонкого зеленого брезенту, під які при необхідності можна одягти бавовняні або вовняні тренувальні штани. Взимку найбільш придатними будуть суконні штани, під які можна надіти тренувальні бавовняні штани або Кальсони (бавовняні, байкові з начосом, вовняні).
Якщо доводиться діставати дичину з води, найкраще надіти прогумовані штани, склеєні заодно з чобітьми. У них можна, якщо не дуже холодно, відстояти зорьку по пояс у воді.
Одяг повинен відповідати сезону, бути легким, теплим і зручним для ходьби, носіння спорядження і швидкої стрільби по дичини. Останнє надзвичайно важливо: якщо одяг тягне під пахвами, сковує рухи, успішно стріляти практично неможливо. Безпосередньо на тіло краще всього надіти бавовняну сорочку або тільняшку, зверху при великому холоді - сорочку з начосом або з тонкої вовни, а поверх неї - байкову сорочку або з якої-небудь натуральної щільної тканини. Синтетичний одяг надягати не варто: вона затримує випаровування поту, що призводить до швидкого стомлення, а також сприяє охолодженню організму.
Потім при необхідності надягають тонкий або товстий светр, поверх якого (дивлячись по сезону) - брезентову або суконну курточку. Куртка з сірого шинельного сукна - найкращий одяг для мисливця. Вона довго не намокає при дощі зі снігом, не загоряється від іскри багаття. Колір у неї маскувальний, тому куртка малопомітна на тлі сірого осіннього і зимового лісу. Якщо дуже холодно, то під куртку можна підчепити хутряну безрукавку. На випадок дощу непогано мати прогумований плащ або непромокальну куртку захисного кольору.
При дуже великих морозах та ще в Вітер слід брати з собою шарф з вовни сірого кольору. Він обереже від обмороження щік і носа, та й дихати через нього при морозі легше.
На голову в несильний мороз краще всього надіти в'язану подвійну шапочку (при безвітрі), а при сильному морозі та ще й з вітром краще шапки-вушанки нічого не знайти. На полюванні взимку необхідно мати і тонкі вовняні рукавички, і хутряні рукавиці. Можна замість хутряних рукавиць зшити суконні з підкладкою, а на правій рукавиці зробити проріз для вказівного пальця. При сильному морозі, якщо ви стоїте на номері, слід надіти тонкі вовняні рукавички, а на них натягнути рукавиці з прорізом. Для стрільби досить висунути в проріз вказівний палець.
Влітку і при полюванні в горах можуть стати в нагоді бавовняні рукавички або рукавиці, які використовуються при роботах з ломом або лопатою.