Бюро технічної інвентаризації надає послуги, як громадянам, так і організаціям, зокрема, надає відомості про об'єкти нерухомого майна, що перебувають у якому-небудь муніципальному освіті.
БТІ виконує технічну оцінку, обстеження стану об'єкта, оформлення технічної документації, яка вимагається для реєстрації угод і власності на нерухомість.
Документи з БТІ будуть потрібні для оформлення наступних угод:
- Договір купівлі-продажу;
- Договір дарування;
- реєстрація застави;
- оформлення спадщини;
- інших угод.
Наприклад, власник квартири виконав перебудову і перепланування. Для подальшого продажу даного житлового приміщення необхідно узаконити зміни в даному об'єкті. За посиланням - vsi.ua вам допоможуть в приватному БТІ швидко, дешево та якісно.
Для чого потрібно подати заяву у відділення бюро, яке оновить дані техпаспорта на приміщення станом після перепланування.
У встановлений строк власнику квартири видається технічний паспорт на житлове приміщення, з відміткою про перепланування.
Після узаконення перепланування і (або) перебудови власник житла зможе його продати.
Функції БТІ
Основними завданнями бюро техінвентаризації є облік об'єктів нерухомості, їх оцінка та технічна інвентаризація.
Органи БТІ збирають інформацію про всіх хто знаходяться на території квартир, будинків, дачних будинків, земельних ділянок та інших об'єктів нерухомості: їх місце знаходження, технічний стан, рівень благоустрою, вартість і всі зміни що з ними відбуваються.
Основними функціями БТІ є:
- проведення інвентаризації та оцінки приміщень та земельних ділянок;
- здійснення адресної реєстрації та паспортизації нерухомості;
- контроль технічного стану підвідомчих об'єктів;
- надання консультацій з питань свого ведення.
Корисно знати: в архівах БТІ зберігається інформація багатьох десятиліть про всі будівлі, починаючи від великих підприємств і закінчуючи садовими будиночками.
Предмет діяльності
БТІ здійснює технічну оцінку та інвентаризацію будівель, будівель, споруд, приміщень. Оформлення прав на нерухомість без технічної документації не допускається.
Для передачі права власності на об'єкт нерухомості будь-яким способом, необхідно відвідати у відділення БТІ і отримати технічний паспорт на нього.
Якщо документ з бюро вже є, потрібно перевірити чи відповідають відомості в ньому дійсності. При наявності змін стану приміщень, знадобиться заново виконати інвентаризацію.
Якщо приміщення були переустроєні або переплановані, то зазначені зміни повинні бути узаконені. На що може знадобитися певний час.
У разі невеликих змін приміщень, якщо не порушені капітальні стіни, узаконення проходить швидко.
Але якщо роботи з перепланування зачіпають несучі конструкції, то можливо буде потрібно узаконювати їх через суд.
У разі відмови судом у задоволенні позовної заяви власника про збереження приміщень в перепланованому стані, його можуть примусити повернути приміщення в первісний технічний стан.
Згідно з отриманими при обстеженні даними, співробітник бюро визначає інвентаризаційну вартість нерухомого майна, і прописує її в технічному паспорті.
Технічна інвентаризація проводиться фахівцями БТІ в трьох випадках:
Важливо! Діяльність всіх співробітників бюро строго регламентована і здійснюється з урахуванням чинних законів і правових актів.
Основне завдання БТІ-збирати і систематизувати інформацію про розташування об'єктів нерухомого майна, їх технічний стан і вартість. У його реєстрах є докладні відомості про будинки, квартири, земельні ділянки, розташовані в межах населених пунктів, а також інформація про зміни, які відбувалися з цими об'єктами на всіх етапах їх існування.
Розшифровка абревіатури
Абревіатура БТІ розшифровується як «бюро технічної інвентаризації». Ця організація відіграє основну роль в питаннях, що стосуються різних дій з нерухомим майном. Документація, що видається нею, необхідна при реєстрації об'єктів нерухомості, постановки їх на облік або зміні власника. Сама розшифровка назви даної держструктури говорить про те, чим займається БТІ.
Діяльність бюро технічної інвентаризації тісно пов'язана з різними державними і муніципальними організаціями: з ЖКГ (розшифрувати цю абревіатуру можна як житлово-комунальне господарство), землевпорядними комітетами, органами реєстра, страховими компаніями, органами містобудівної та архітектурної сфери, банками, судами, нотаріату та ін.