Залежно від технології друку, принтери поділяють на дві основні групи-струменеві і лазерні. Ми не будемо заглиблюватися детально в кожен метод друку, кому цікаво - можна почитати тут . Пропоную визначитися з тим, який принтер більше підійде для будинку. Якщо принтер, здебільшого, потрібен для друку текстової інформації то, вам, швидше за все, варто вибрати лазерний принтер.
Головний плюс лазерного принтера, який можна придбати на цьому сайті в тому, що він має досить ємний картридж, як правило, розрахований на 2500 сторінок. Картридж містить спеціальний порошок (тонер). Принтер невибагливий в обслуговуванні, та й послуга по заправці цілком по кишені. Якщо ви збираєтеся друкувати в кольорі, краще вибрати струменевий принтер. Але є один нюанс.
Кольорові картриджі розраховані на малий об'єм друку, десь 100-150 сторінок і заповнюються спеціальними фарбами, які часом мають пристойну вартість. Збільшити обсяг друку можна за рахунок придбання системи безперервної подачі чорнила (СБПЧ), принтер повинен підтримувати установку даного пристрою. Існують також кольорові лазерні принтери, але вони більш «примхливі» в обслуговуванні в плані ціни.
Як підключити принтер?
Вибираючи принтер для дому, зверніть увагу на спосіб підключення пристрою до комп'ютера, їх три: USB , Ethernet , WI-FI .
USB — принтер безпосередньо підключається до комп'ютера через порт USB. Перевага такого з'єднання полягає в тому, що дані надходять на друк з мінімальними затримками. Але, є один недолік. Якщо у вас вдома більше одного ПК і вони об'єднані в мережу, то для того, щоб роздрукувати інформацію, комп'ютер, до якого підключений принтер також повинен бути включений.
«Ethernet» — принтер є частиною локальної мережі і отримує завдання друку через мережевий пристрій (роутер). Плюс даного з'єднання в тому, що комп'ютери можуть незалежно працювати з принтером. Негативний момент — дані повільніше надходять на принтер, ніж при USB-з'єднання. Також може створитися ефект "черги" , якщо з декількох комп'ютерів одночасно запущений процес друку.
"WI-FI" - найбільш зручний спосіб відправки завдань друку по повітрю, є просунутою версією "Ethernet-з'єднання". Головний плюс в тому, що будь-які пристрої, що підтримують друк по WI-FI-протоколу, безпосередньо звертаються до принтера. Якщо ваш роутер підтримує WI-FI і оснащується вбудованою функцією «принт-сервер» ви також можете налаштувати друк по повітрю, принтер при цьому не зобов'язаний мати вбудований WI-FI-інтерфейс.
Які параметри також варто враховувати при виборі принтера?
Формат друку. Папір. Важливим параметром є формат друку, на який розрахований принтер (А5, А4, А3). Якщо принтер кольоровий, і ви збираєтеся друкувати фотографії, зверніть увагу на те, який мінімальний і максимальний розмір фото можна вивести на друк (10х15 – 20х25 см). Слід враховувати також щільність фотопаперу (г/кв. м). Дозвіл. Для друку в кольорі краще вибрати принтер з високою роздільною здатністю (вимірюється в DPI), від цього параметра безпосередньо буде залежати якість віддрукованих фото.
Картридж. Чим більше відтінків, тим якісніше фото ви отримаєте. Тому ваш принтер повинен мати більше трьох кольорових картриджів. Цей параметр не впливає на друк у відтінках сірого.
Швидкість друку. Параметр вказує на те, скільки сторінок в хвилину здатний надрукувати принтер. Швидкість друку у кольорі і в відтінках сірого різниться, тому при виборі кольорового принтера зверніть увагу на швидкість видачі кольорових сторінок, так як звичайний текст, буде роздруковуватися швидше. Лазерний принтер має більшу швидкість друку, ніж струменевий.
Ємність лотка. В характеристиках принтера, зазвичай вказується такий параметр, як ємність лотка. Зверніть увагу на те, скільки сторінок поміщається в основний лоток принтера (використовується для автоматичного захоплення паперу) і скільки в додатковий (для ручної подачі). Лоток для ручної подачі необхідний в основному для друку тексту або зображення на листівках, конвертах або зворотному боці аркуша.
Автоматичний двосторонній друк. Якщо ви плануєте друкувати великі обсяги тексту на обох сторонах аркуша, то краще вибрати принтер з підтримкою автоматичного двостороннього друку, що значно заощадить ваш час. Думаю, кожному знайома ситуація — роздрукували текст, а на звороті він «догори ногами». Підтримка автоматичного двостороннього друку 100% виключить даний конфуз. Якщо в домашніх умовах вам потрібен сканер, копір і принтер-розгляньте варіант покупки багатофункціонального пристрою (БФП). Вимоги до пристрою ті ж, що і до принтера. Єдине, зверніть увагу на швидкість копіювання і максимальну роздільну здатність сканера.