Вже не перший раз ми стикаємося з питанням – що краще: зволожувач повітря або мийка повітря? Треба сказати, що обидва пристрої допоможуть вам позбутися від сухого повітря в будинку і пов'язаних з ним неприємних відчуттів. Щоб розкрити всі відмінності мийки повітря від зволожувача, потрібно розібратися в особливостях обох типів пристроїв.
Мийка повітря
Такий прилад забезпечує рециркуляцію повітря, очищаючи його і зволожуючи. Зазвичай в основні переваги мийок повітря виноситься зволоження повітря до природного рівня вологості, без перенасичення повітря водою. В принципі, у надмірної вологості протипоказань практично немає, але, в цілому, підтримку природного рівня можна назвати плюсом. Якісний зволожувач повітря купити в Харкові можна на сайті - ultraclimate.com.ua.
Чим відрізняється мийка повітря від зволожувача повітря? Перш за все, самим принципом роботи. Її пристрій, по суті, запозичений у природи: мийка наповнює повітря водою аналогічно дощу, прибиваючи знаходиться в атмосфері пил до землі. За рахунок вбудованого вентилятора відбувається рециркуляція, і мийка рівномірно зволожує все повітря в приміщенні. Також такий вентилятор дозволяє «розігнати» зволожене повітря по кімнаті, що швидко створює відчуття зволоженого повітря. Також відмінність мийки повітря від зволожувача в тому, що повітря самостійно забирає стільки води, скільки потрібно, і вологість нормалізується природним шляхом.
Зволожувач повітря
Питання про те, що краще: мийка повітря або зволожувач, вже можна віднести до вічних. Самі зволожувачі вже давно не такі прості, сьогодні найбільш поширені три типи таких пристроїв: звичайний, паровий і ультразвуковий.
Звичайний зволожувач, він же традиційний, працює за рахунок контакту води і спеціальних елементів, які провокують холодне випаровування. Вбудований вентилятор всмоктує повітря з кімнати і подає його на елементи. Така конструкція споживає мало електрики і може мати вбудовані фільтри для очищення всмоктуваного повітря від пилу. Паровий зволожувач працює практично аналогічно, але при цьому випаровування відбувається за рахунок нагрівання води. Порівняно зі своїми «холодними» побратимами такі зволожувачі споживають більше електрики і шумлять, а крім того, гарячий пар буде шкідливий для меблів і книг, так що краще тримати паровий зволожувач подалі від них.
А ось про третій тип варто сказати окремо. Ультразвуковий зволожувач або мийка повітря – вибір часто складний. Вода в ультразвукових пристроях перетворюється в пар за рахунок вібруючої мембрани, що повністю прибирає шум, немає ефекту гарячої пари, та й енергоспоживання у таких приладів середнє. Ультразвукові зволожувачі часто мають можливість налаштування на кращий рівень вологості і автоматичну підтримку налаштувань користувача, можливість вимкнення нагріву і знезараження пари, що виходить.
Докладно
Якщо говорити про зволожувачах в цілому, то варто відзначити мінуси цієї категорії – зволоження відбувається локально, так як струмінь пари в будь-якому випадку не занадто розсіюється, а відчуття зволоженого повітря дійде до людини тільки після того, як «нап'ються» знаходяться поруч дерев'яні та шкіряні предмети меблів. Правда, цей мінус можна компенсувати якісною припливною вентиляцією, наприклад, бризером, який постійно подає в кімнату очищене повітря з вулиці з природною вологістю, якої вистачатиме як мінімум для атрибутів Вашого дизайну.
До безперечних плюсів зволожувачів повітря можна віднести ціни, вони починаються від 500 гривень, скромні розміри і легкість в управлінні. Крім того, якщо ви не живете в бальній залі палацу, то одного зволожувача навіть при всій локалізованості пара цілком вистачить для зволоження повітря в спальні або дитячої.
Плюси зволожувачів повітря
Повертаємося до початкового питання: мийка повітря або зволожувач? Різниця між цими приладами за фактом досить значна – і в ціні, і в роботі. Що краще для Вас – мийка або зволожувач – варто вибирати, виходячи з власних потреб і можливостей, так як кожен з приладів має свої плюси і мінуси.