Любителі автобусних турів збирають речі в день від'їзду. Ті ж, хто їде вперше, не впевнені, що потрібно упакувати в багаж, а що стане в нагоді в салоні. Зайвого брати не хочеться, а не взяти необхідного - ще неприємніше.
Давайте згадаємо про той мінімум, що дозволить відчувати себе комфортно і впевнено. Комфортна подорож за маршрутом Изюм-Москва на сайті busizyum.com.ua.
Документ.
Не важливо, чи відправляєтеся ви на дводенну екскурсію по країні, або в тижневий тур по Європі. Крім паспорта, перевірте наявність путівки, страхового поліса та інших документів, що відносяться до поїздки.
Ліки.
Якщо є препарати, які ви приймаєте регулярно-візьміть з невеликим з запасом. При цьому, можливо, доведеться мати довідку від лікаря, що вони виписані саме Вам. Не зайвим буде і стандартний набір: пластир, засоби від головного болю, тиску, діареї – при тривалих поїздках краще підстрахуватися.
Гроші.
В гаманці має бути трохи готівки. Не варто розраховувати, що на кожній зупинці приймуть картку або зустрінеться банкомат.
Все це, плюс мобільний телефон, варто покласти в сумочку (барсетку, поясну сумку), яка буде завжди з Вами, навіть якщо знадобитися виходити з автобуса.
Добре б ще мати рюкзак або пакет, який також буде поруч – на полиці або під сидінням. Там має сенс тримати питну воду і що-небудь для перекусу (фрукти, горіхи, печиво або бутерброд).
Якщо у вашому смартфоні немає хорошої камери – візьміть також фотоапарат і запасний акумулятор до нього. Пауер-банк теж буде до речі – не факт, що завжди буде можливість заряджатися від мережі.
Для довгого автобусного туру краще взяти що-небудь для розваг: кросворди та ручку, книгу, планшет з іграми – щоб не занудьгувати. Темна маска для сну і подушка під шию у формі підкови також будуть не зайвими.
Вночі може стати в нагоді тепла кофта або плед. Якщо ви звикли спати укутавшись, покладіть і їх в свій рюкзак.
Інші приладдя та одяг варто здати в дорожній сумці в багажник автобуса. Ідеально, якщо ця сумка з коліщатками, щоб після поїздки не нести багаж в руці.
Не забудьте перед дорогою зарядити всі пристрої і скласти зарядні до них в рюкзак. І тоді ви точно нічого не пропустите і не опинитеся з вимкненою камерою в найцікавіший момент.
Також рекомендуємо заздалегідь завантажити на смартфон місцеві навігаційні карти, відзначити важливі місця на них і продумати маршрути. Для зв'язку з рідними і близькими встановіть Viber, WhatsApp або подібні програми, і включіть туристичну сім-карту для роумінгу, щоб мати недорогу зв'язок і майже безкоштовний інтернет за кордоном.