Ви часто використовуєте свій смартфон в автомобілі? - Google maps, GPS, музика, месенджери, звичайні розмови — все це розряджає ваш телефон швидко і непомітно. Що робити в цьому випадку водіям, яким потрібен постійний зв'язок?
Сучасний світ, високі технології, всілякі Девайси для зарядки гаджетів — це знають всі. Але, якщо ви ще не до кінця розібралися з тим, як вибрати зарядний пристрій, який не зашкодить вашому смартфону і в той же час, дозволить без праці користуватися ним, протягом усього дня — наша стаття, як раз, для вас.
І так, ЗУ – це пристосування, призначене для заряду електричного акумулятора енергією від зовнішнього джерела струму. У випадку з мобільними зарядками, під зовнішнім джерелом може розумітися побутова електромережа, внутрішня мережа автомобіля, акумулятор (Power Bank), комп'ютер.
Які зарядки бувають
Класифікація таких пристроїв відбувається за двома ознаками: сумісність і принцип роботи. У першому випадку виділяються типи зарядок:
- оригінальний;
- аналоговий;
- універсальний.
Під оригінальним розуміється зарядний пристрій, випущений безпосереднім виробником смартфона. Складається з адаптера змінного струму і кабелю з відповідним роз'ємом для з'єднання з гаджетом (найчастіше – MicroUSB, Apple використовує Charger Lightning). Сам провід може бути невід'ємною частиною всієї конструкції або зніматися (USB-роз'єм). У другому випадку кабель можна використовувати для зарядки від інших зовнішніх джерел. Такий аксесуар повністю відповідає характеристикам засобу зв'язку і забезпечує його швидким безпечним заповненням енергії.
Аналоговий різновид ЗУ являє собою комплекс з адаптера і кабелю, роз'єм якого ідентичний гнізда для зарядки на вашому смартфоні. Даний тип може дещо поступатися в характеристиках оригінальному продукту. При цьому він має перевагу-доступну ціну.
Універсальна зарядка-пристрій, здатна зарядити акумулятор будь-якої моделі. Тип гнізда для кабелю ЗУ не грає ролі. Таким приладом може заряджатися дрібна (телефони, плеєри) і велика (Планшети) Електроніка.
Говорячи про формат функціонування зарядного пристрою, ми маємо на увазі те, яким чином воно підключається до зовнішнього джерела енергії. А також те, як передає отриманий струм батареї телефону. В даному контексті виділяються наступні типи аксесуарів:
- мережний;
- автомобільний;
- універсальний;
- бездротові.
Окремо також варто згадати автономні джерела енергії, які не потребують підключення до мережі. Акумулятор Power Bank заряджається від мережі або сонячного світла і виконує функції переносного ЗУ. Досить з'єднати його з телефоном за допомогою кабелю. Зручний в далеких поїздках або в умовах обмеженого доступу до мережі.
Мережеві зарядки
Найбільш поширений і добре знайомий кожному користувачеві тип ЗУ. Підключається до основної мережі електропостачання через стандартні розетки. Адаптер для змінного струму має вилку для підключення до джерела. Гаджет, найчастіше, з'єднується з конструкцією за допомогою кабелю. Виняток становлять Бездротові зарядні пристрої.
Подібна універсальність вдало поєднується з:
- захистом від перепадів напруги і замикань;
- вогнестійкістю використовуваних при виробництві матеріалів;
- компактністю розмірів.
Має наступні переваги:
- багатофункціональність;
- корпус з вогнестійкого сплаву алюмінію і пластика;
- висока швидкість зарядки за рахунок великих показників вихідного струму;
- опція автоматичного розпізнавання типу підключеної електроніки (дрібна, велика);
- швидкість подачі енергії відповідає типу гаджета;
- сумісність з переважною більшістю пристроїв.
Автомобільні ЗУ
Автомобільний різновид зарядок розрахований на відновлення енергії акумулятора за рахунок внутрішньої електромережі авто. Такі пристосування мають адаптер, що дозволяє підключитися до мережі через запальничку. З'єднання між ЗУ і телефоном проходить за допомогою кабелю USB/ MicroUSB.
Додатковими плюсами є:
- вогнетривкий матеріал корпусу;
- автоматичне визначення типу електроніки та регулювання потужності подачі енергії;
- два дисплеї, що відображають дані про вольтаж;
- два виходи для прикурювача;
- доступна вартість.
ФМ-трансмітери
FM-модулятори-окремий підтип автомобільних зарядок. Їх особливість полягає в тому, що заповнення енергії акумулятора смартфона є однією з функцій. Основне призначення пристрою-забезпечення бездротової передачі музики і дзвінків з телефону на аудіосистему авто. Такий прилад встановлюється в прикурювач, і забезпечує велику концентрацію на дорозі.
При цьому, сучасні моделі даного аксесуара мають USB-гнізда, що дозволяють, крім основних опцій, використовувати трансмітер як ЗУ.
Забезпечує швидку зарядку, як для телефону, так і для планшета.
Пристрій дозволяє прослуховувати музику з телефону, відповідати на дзвінки. При цьому саме засоби зв'язку не втратить заряд акумулятора.
Відмітна особливість аксесуара-наявність знімної частини. Знявши яку можна встановити додаткові пристосування, що мають адаптер для роботи від прикурювача.
Універсальний тип
Такий пристрій може отримувати енергію від будь-якого джерела і передавати її на гаджет. Як джерело може виступати електромережа, планшет, ПК, ноутбук. Має вигляд кабелю з двома роз'ємами: Якісний перехідник на зарядний пристрій для macbook pro ви зможете придбати на сайті - appleworld.ua.
USB-для підключення до електромережі;
MicroUSB або інший тип – для з'єднання зі смартфоном або іншої заряджається електронікою.
Крім універсальності відрізняється компактністю. Тут варто відзначити, що швидкість отримання заряду буде відрізнятися в залежності від джерела. Так, телефон, підключений через адаптер до побутової мережі, зарядиться швидше, ніж від комп'ютера.
Бездротові пристрої
Мають два типи конструкції. Перша в народі носить ім'я»жабка". Телефонна батарея для підзарядки витягується з пристрою і вставляється в прилад. Розмір підганяється автоматично. Досить давно на ринку, тому перевірена безліччю користувачів. Перевагою такого аксесуара є його універсальність-відмінно працює з усіма типами акумуляторів. Недоліком-неможливість зарядки смартфона у включеному стані.
Другий тип пристрою відноситься до новітнього покоління зарядок. Вона застосовує принцип бездротового поповнення енергії в смартфонах за рахунок використання сили магнітної індукції. Для цього не потрібно кабель, але сам телефон повинен підтримувати дану функцію.
Яка бездротова зарядка краще?
Існує кілька різновидів зарядних пристроїв бездротового типу:
- у вигляді горизонтальної підставки (килимок);
- у вигляді вертикальної підставки;
- у вигляді автотримача.
Залежно від того, в яких умовах експлуатується телефон, підбирається той чи інший варіант. Якщо смартфон ставиться на підзарядку тільки на ніч, вам прекрасно підійде перший варіант. У випадках, коли важливо, щоб при зарядці засобом зв'язку було зручно користуватися (робота з повідомленнями, читання пошти та інше), варто придбати вертикальну підставку. В автомобілі ж, поза конкуренцією виявляється Автотримачі з функцією з.
Зупинимося докладніше на видатних представниках останньої групи. До них відносяться Автомобільні тримачі для телефонів.
Встановлюється в решітку дефлектора. За рахунок гнучких розсувних» лапок " рамки, підходить для телефонів різних габаритів.
Це дозволяє встановити смартфон в зручному для водія положенні.
На що звертати увагу при покупці ЗУ
Перелік основних параметрів, на які потрібно звернути увагу в процесі вибору зарядки:
Сумісність пристрою і гаджета. Природно, найкращою сумісністю володіє оригінальна продукція. Проте, якщо можливості придбати ЗУ того ж бренду немає, аналог повинен мати відповідні роз'єми. Крім цього, відповідати характеристикам по швидкості передачі енергії, мати захист від перепадів напруги і коротких замикань (для мережевого типу).
Тип і кількість роз'ємів. Тут варто врахувати, яка кількість електронних пристроїв планується заряджати на придбаному товарі. Якщо мова йде тільки про телефон, зрідка інший дрібній техніці, одного роз'єму досить. Якщо ж мається на увазі часте застосування зарядки для планшета і фотоапарата та інших, потрібен більш універсальний варіант.
Струм. Показник, на який рядовий користувач рідко звертає увагу. Справа в тому, що для зарядки смартфона,досить 1-1, 5 а.Для відновлення енергії в більшій електроніці потрібно 2,4 а. якщо купується конструкція з декількома гніздами для кабелів, переконайтеся, що, як мінімум одне з них має більший показник сили струму.
Якість матеріалу. Від цього показника безпосередньо залежить те, як довго прослужить товар. Причому стосується як функціональних вузлів, так і зовнішньої оболонки. Якщо корпус зарядки виконаний з дешевого пластику, то складно уявити, що його внутрішні елементи виконані на совість. Найкращий варіант-гарантія на безперебійну роботу від виробника і продавця.
Габарит. Природно, більша перевага віддається більш компактним приладів. Вони не займають багато місця і легко транспортуються.
Наявність додаткових функцій. Функція швидкого заряду, підсвічування гнізд і роз'ємів, індикатор протікання процесу, картрідер, відлякувач комарів. Сучасні пристрої володіють величезним переліком функцій, які роблять експлуатацію ЗУ ще більш комфортною.
Наявність кабелю синхронізації (перехідник). Кабель синхронізації, крім функції підзарядки, забезпечує передачу даних зі смартфона на ПК і навпаки.
Як вибрати USB кабель
Кабель, який використовується в зарядному пристрої, піддається найбільшому механічному впливу. Через це першим з усієї конструкції виходить з ладу. Щоб не купувати повноцінний прилад, можна придбати тільки сам провід. І ось при його виборі варто звернути увагу на кілька важливих показників:
- матеріали виготовлення-важливо, щоб компоненти були з металів і пластику високої якості;
- якість обплетення і гнучкість;
- швидкість зарядки (підтримування функції швидкої підзарядки);
- довжина кабелю (оптимально близько метра);
- наявність гарантії;
- вартість.
На закінчення
Підбираючи зарядку для власного гаджета, переконайтеся в тому, що вона повністю задовольняє потреби. Якщо зарядний пристрій необхідний тільки в межах будинку або офісу, не варто шукати складні варіанти, можна використовувати звичайний адаптер з кабелем. І навпаки, якщо смартфон активно використовується протягом усього дня на різних локаціях, не має сенсу купувати кілька пристосувань для заповнення його заряду.
Сьогодні надається широкий вибір корисних, багатофункціональних гаджетів з функцією зарядки.