Сделать стартовой  |  Добавить в избранное  |  RSS 2.0
Поиск:
О нас  |  Контакты
Сайт редакции газеты ¨Обрії Ізюмщини¨
ЗАПИТУЙТЕ в місцях продажу преси газету «Обрії Ізюмщини» №42 від 19 жовтня 2017 року. Читайте: НА ЧАСІ: чи варто боятися пенсійної реформи; дано старт опалювальному сезону-2017-2018; СВІТЛО ВІРИ: до Ізюма з’їхалися капелани; ПОДІЯ: капсула часу – в підмурівок корпусу №5 Оскільського інтернату; ПАТРІОТ: На горі Карачун відкрили пам’ятник Героям Небесної Сотні; ЕКОЛОГІЯ: над унікальним куточком природи нависла біда; КРАЄЗНАВСТВО: побут і обслуговування ізюмчан на початку ХХ століття; ЗНИКЛІ СЕЛА ІЗЮМЩИНИ: Гаражівка через призму історії; ЗАГАДКИ ІСТОРІЇ: підземелля Барвінкового – ще один красивий міф; ТАНЦІ: «Елегії виповнилось – 26; А ТАКОЖ: новини освіти, культури і спорту; добра статистика та багато іншої цікавої та корисної інформації про життя Ізюма та регіону. ЗАПИТУЙТЕ свіжий номер газети "Обрії Ізюмщини" в місцях продажу преси!Размести информацию на медиа-ресурсе obrii.com.ua!!! БАННЕР (кликабельно!) со ссылкой на свой сайт или страницу ; БЕГУЩАЯ СТРОКА (новая услуга) – период показа на ресурсе - два рабочих дня; ВИДЕОПОЗДРАВЛЕНИЕ (видеоклип) – один рабочий день. Подробности по телефонам : (05743) 2-13-45.    | 20.10.2017 | 11:45
reklama reklama
Подписка
Подпишись
Навигация

Календарь
«    Октябрь 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

География пользователей
Locations of visitors to this page

Наши друзья
любі друзі

Наш баннер
добавьте себе наш баннер

Наши страницы
мы в facebook мы в Youtube

Логин
Пароль
 
» Дія на організм високих і низьких температур


Дія на організм високих і низьких температур

 

Одним з основних гомеостатичних показників теплокровних тварин і людини є сталість температури тіла в межах 37 °. Температуру тіла можна дізнатися за допомогою термометра  на сайте . Це сталість підтримується складними центральними і периферійними механізмами. Так звані теплорегулюючі центри займають велику ділянку в підкіркових утвореннях.

Терморегуляція в периферії складається з двох процесів: теплоутворення і тепловіддачі. Теплоутворення забезпечує периферична іннервація скелетної мускулатури при безпосередній участі ендокринної системи. Тепловіддача ж здійснюється головним чином вегетативної іннервації поверхневих судин шкіри.

В основі терморегуляції лежить рефлекторний акт. При підвищенні температури навколишнього середовища терморецептори сигналізують про це в центр. Відповідна реакція з боку центру викликає розширення периферичних судин, посилення секреції потових залоз і посилення таким шляхом тепловіддачі. Зниження скоротливості скелетних м'язів, пригнічення функції ендокринних залоз і обміну речовин зменшують теплоутворення.

Однак в тих випадках, коли температура навколишнього середовища підвищується дуже швидко, регуляторні механізми можуть вийти з ладу. Тоді в залежності від температури навколишнього середовища різко змінюється і температура тіла, що може привести до настільки важких ускладнень, як перегрівання і тепловий удар. Особливо легко перегріваються діти, так як їх теплорегулюючі механізми ще нерозвинені.

При зниженні температури навколишнього середовища зменшується тепловіддача і збільшується теплоутворення (м'язове тремтіння, підвищення інтенсивності обмінних процесів і ін.). Коли холодно, людина зазвичай тремтить; скелетні м'язи таким шляхом утворює більше енергії для підтримання сталості температури тіла. При різкому похолоданні у зіщулився в грудку людини зменшується поверхню шкірних покривів, тому зменшується віддача тепла в зовнішнє середовище.

У підтримці сталості температури тіла активну участь приймає вища нервова система. З поглибленням гіпотермії пригнічується і вища нервова діяльність, а це ще більше зменшує температуру тіла. Дихання стає рідкісним, розвивається гіпоглікемія, і при зниженні ректальної температури до 25-28 ° може наступити смерть від зупинки дихання.

Зниження температури навколишнього середовища і температури тіла сприяє виникненню в організмі простудних захворювань і вірусних інфекцій (особливо до вірусного грипу), бо віруси добре живуть і розмножуються при низькій температурі, а при невеликому підвищенні температури вони гинуть або, принаймні, затримується їх зростання і розмноження, Припускають, що підвищення температури тіла при інфекційних захворюваннях на початку розвитку хвороби частково є виразом захисної реакції організму.

Для запобігання небезпеки побічних впливів термічних факторів абсолютно необхідно загартовування з дитячого віку (навіть з перших днів життя). Не слід з метою попередження застуди замість активного загартовування пасивно захищати дітей від холоду. Не треба малюка занадто кутати, необхідно якомога частіше провітрювати приміщення. Зайві турботи про те, що дитина може промочити ноги, застудити їх і т. д., заважають тренувати його теплорегулюючі механізми, нервову, серцево-судинну та інші фізіологічні системи організму. Треба також уникати і перегрівання дитини. Температура в кімнаті не повинна бути вище 20 °. Не варто вмивати дитини дуже теплою водою. Незагартовані діти зазвичай дуже вразливі і часто хворіють. Особливо необхідні дітям повітряні ванни при температурі 16-18 °, біг, фізичні вправи. Також корисним для дітей сон на свіжому повітрі, ходіння босоніж.

Здоров'я і нездужання в певній мірі залежать від вологості повітря і вітрів. Значне підвищення вологості негативно впливає на здоров'я і перебіг хвороби.

Особливо небезпечними для людини є сильні вітри. У той же час циркуляція повітря всередині житлових приміщень абсолютно необхідна для гарного самопочуття. Тому обов'язково в приміщенні відкривати вікна або кватирки незалежно від пори року.

Природні кліматичні чинники всюдисущі. Вони завжди супроводжують людину. Климато-Різні географічні зони по-різному впливають на здоров'я і хвороба. У жителів полярних зон різко підвищена опірність організму до холоду. Судини зазвичай пристосовуються до різких змін погоди. Нетренований людина, потрапивши в ці умови, може відчувати значний дискомфорт. Особливо важливе значення набуває в таких випадках відповідна тренування.

У середній смузі сезони року плавно йдуть один за одним. У жителів цих районів організм легко пристосовується до широкого термічного діапазону і іншим метеорологічних чинників.

Клімат пустелі своїм жарким літом і холодною короткочасної взимку різко підвищує водний і сольовий обмін. Живуть тут протягом доби поглинають 10 л, а іноді і більше рідини, причому 90% її виділяється з потом.

У морському кліматі добові коливання температури незначні.

У гірських умовах температура навколишнього середовища і атмосферний тиск знижені. Функції кровообігу і дихання напружені.

Різні природні зони по-різному впливають на організм. Відомі навіть випадки, коли різка зміна кліматичних умов загрожує не тільки здоров'ю, але й життю. Важлива роль тут належить індивідуальним особливостям організму. Тому деяким людям швидка «зміна місць» протипоказана.

Незаперечно, що протягом десятиліть і тяжкість деяких захворювань залежать від природних факторів в різних районах земної кулі. Однак не можна перебільшувати їх значення. Погода і її компоненти не можуть бути безпосередньою причиною хвороб, а, лише в тій чи іншій мірі сприяють їх прояву і розвитку.

Найчастіше все-таки природа - наш природний лікар. Використання, зокрема, впливу метеорологічних умов лежить в основі кліматотерапії. Тут, крім всім добре відомих основних друзів нашого здоров'я (сонця, повітря і води), важлива роль належить і іншим факторам - мінеральним водам, лікувальним грязям і ін.

Головне в лікувальну дію мінеральних вод - наявність в їх складі мінеральних речовин. Широке застосування знаходять вони при лікувань захворювань шлунково-кишкового тракту, печінки, жовчного міхура, підшлункової залози і ін. Вуглекислі ванни дають, наприклад, хороший ефект при захворюваннях серцево-судинної і дихальної систем. Сірководневі ванни покращують роботу нервової, серцево-судинної систем, роблять благотворний вплив на перебіг обмінних процесів. У нашій країні деякі мінеральні води, лікувальні грязі за своєю природою унікальні.

Однак при використанні дарів природи для зміцнення здоров'я абсолютно необхідно враховувати індивідуальні особливості людини, його вік, характер недуги і т. д. Якщо, наприклад, хворого з тяжкою формою гіпертонії направити на хороший курорт, але з жарким кліматом, він не тільки не видужає, але може остаточно підірвати своє здоров'я. Зате жаркий клімат досить ефективний для лікування дітей з кістковим туберкульозом. Подібні приклади можна множити. 
| | | Распечатать
 
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

3-05-2016, 11:28 | Здоровье, спорт | автор: Корреспондент | Просмотров: 268

Другие новости по теме:

 • В Україну йдуть морози. На сході буде до -10°
 • ГРИП: особливості клінічного перебігу та можливості профілактики
 • Житель Ізюмського району привіз з Африки малярію
 • Садові фігури
 • Замість ляща можна спіймати бактерію


 •  


  Расписание автобусов Изюм Расписание поездов Изюм Телефонный справочник Изюм
  ТОП
  Новостей Изюма
  » » Депутата Ізюмської міської ради визнано винним у корупц ...
  » Закон «Об образовании» вступил в силу: подробно о новов ...
  » Ізюмчанин став срібним призером Чемпіонату Європи з нас ...
  » Пішохідний міст в Ізюмі відремонтують
  » Ізюмська радіокомпанія «Радіо-Ізюм» стала переможцем ко ...
  » Книги для ізюмських дітей
  » З Днем народження, Елегія!
  » На Ізюмщині горить ліс
  » Ізюмські тепловики ремонтують теплотрасу
  » Спецпроект "Першокласник Ізюма-2017"

  Последние
  комментарии
  » Написал: Александр
  В новости : Закон «Об образовани...
  Написал: Хохочешь не хочешь
  В новости : Закон «Об образовани...
  Написал: Зубочистка
  В новости : Восени українці знов...
  Написал: Евгений
  В новости : Восени українці знов...
  Написал: Некто
  В новости : Депутата Ізюмської м...


  Опрос

  Осень
  Зиму
  Весну
  Лето
  Межсезонье
  У природы нет плохой погоды
  Зависит от событий в жизни  Архив новостей
  Октябрь 2017 (79)
  Сентябрь 2017 (89)
  Август 2017 (118)
  Июль 2017 (125)
  Июнь 2017 (107)
  Май 2017 (118)

  Погода

  влажн.:

  давл.:

  ветер:

  влажн.:

  давл.:

  ветер:

  влажн.:

  давл.:

  ветер:

  влажн.:

  давл.:

  ветер:  Главная страница  |  Регистрация  |  Вход в почту  |  Статистика  |  Обратная связь
  Проект © obrii.com.ua 2009. При любом использовании материалов сайта, гиперссылка на ресурс обязательна. Создание и поддержка сайта.
   МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов