Сделать стартовой  |  Добавить в избранное  |  RSS 2.0
Поиск:
О нас  |  Контакты
Сайт редакции газеты ¨Обрії Ізюмщини¨
ЗАПИТУЙТЕ в місцях продажу преси газету «Обрії Ізюмщини» » №38 від 21 вересня 2017 року. ЧИТАЙТЕ: АКТУАЛЬНО: "зір для армії", або як працює ДП "Ізюмський приладобудівний завод"; ОФІЦІЙНО: центральній міській лікарні - сучасну пропускну систему; кадровий калейдоскоп; барвінківчани та борівчани святкували День міста; ЗВІТУЮТЬ ДЕПУТАТИ: звітують депутати міської та районної рад; ПРИРОДА І МИ: ліс у цифрах і фактах; у лісництвах організовано цілодобове чергування); ПОТАНЦЮЙМО: знайомимося з танцювальним колективом "РИТМ- DANCE"; ОФІЦІЙНО: порядок денний 49 сесії Ізюмської міської ради; АКЦІЯ ВІД «ОБРІЇВ»: за примірник міськрайонки – річна передплата; ДОЗВІЛЛЯ: збір романтиків, або яхтинг на водосховищіі; ДОПОМОЖЕМО ЗАХИСНИКАМ: для особового складу 54-ї бригади небайдужі ізюмчани роблять "лазню на колесах"; А ТАКОЖ: новини освіти, культури і спорту та багато іншої цікавої та корисної інформації про життя Ізюма та регіону. ЗАПИТУЙТЕ свіжий номер газети "Обрії Ізюмщини" в місцях продажу преси!Размести информацию на медиа-ресурсе obrii.com.ua!!! БАННЕР (кликабельно!) со ссылкой на свой сайт или страницу ; БЕГУЩАЯ СТРОКА (новая услуга) – период показа на ресурсе - два рабочих дня; ВИДЕОПОЗДРАВЛЕНИЕ (видеоклип) – один рабочий день. Подробности по телефонам : (05743) 2-13-45.    | 24.09.2017 | 01:29
reklama reklama
Подписка
Подпишись
Навигация

Календарь
«    Сентябрь 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

География пользователей
Locations of visitors to this page

Наши друзья
любі друзі

Наш баннер
добавьте себе наш баннер

Наши страницы
мы в facebook мы в Youtube

Логин
Пароль
 
» Як правильно давати гроші в борг


Давати чи не давати гроші в борг - вічне питання. Незважаючи на вмовляння розуму, іноді все ж приймається рішення "давати". Добре, якщо боржник виявляється людиною порядною і повертає гроші в строк. А якщо немає?

  

Почуття обов'язку

"На початку минулого року співробітник попросив позичити на місяць $ 500. Повернув гроші в строк в повному обсязі. Через півроку попросив ще $ 2000.. Домовилися, що віддавати буде по $ 500 кожен місяць. Перші два місяці гроші поверталися до мене справно. А потім несподівано він звільнився і, мабуть, "забув" про невиплаченої. Пару раз намагався дзвонити йому, нагадував про гроші, потім він просто перестав підходити до телефону. Довелося змиритися з думкою, що $ 1000. я йому "подарував на пам'ять", - розповідає заступник начальника відділу одного великого банку Борис Алексімов. І варто визнати, що випадок цей аж ніяк не поодинокий. на этой странице можна знайти всі часні кредити.

Недарма педантичні англійці кажуть: penny lent - penny spent, позичив - значить витратив. А чи не позичив, значить, виявився жаднюгою. Щоб і вівці були цілі, і вовки ситі, необхідно навчитися давати в борг правильно.

Головне правило "безпечного боргу" - відповідне письмове оформлення. Мається на увазі складання договору позики і розписки. При чому не "або", а "і", тобто оформляти необхідно обидва документи. Розписка підтверджує тільки факт передачі грошей, а договір підтверджує домовленість сторін про те, що гроші передаються в борг, а також містить умови передачі.

Договір позички оформляється заздалегідь, розписка ж, навпаки, в момент передачі грошей. Обидва документи мають вільну форму і можуть бути складені позикодавцем самостійно, але щоб нічого не упустити, бажано все-таки скористатися рекомендаціями юриста.

Також необов'язковим є і завірення документів нотаріусом, але слід визнати, що нотаріально завірені паперу для суду є більш вагомим аргументом, ніж не завірені.

 

"Оформлення договорів між фізособами - як то кажуть, справа тонка. У фізособи немає ні печаток, ні реквізитів, є тільки підпис. Але в суді необхідно буде довести, що підпис належить саме боржнику, а для цього необхідно замовляти графологічну експертизу. Тому краще оформляти документи за всіма правилами і з допомогою юриста, який підкаже, як це зробити. Тим більше що суд не може брати до уваги показання свідків, а тільки письмові докази ", - радить юрист юридичного бюро" Legal Expert "Олексій Ландіхов.

Взаємовідносини позикодавець-позичальник регулюються главою 71 Цивільного кодексу України. Згідно ст. 1047 ЦКУ, документальне оформлення позики необхідно від суми 170 грн. До речі, тим же Кодексом визначено, що якщо сума боргу перевищує 850 грн., То позичальник має право отримувати щомісячні відсотки за користування його грошима третіх осіб. У ст. Тисячі сорок вісім сказано, що розмір відсотків повинен бути зазначений в договорі, а якщо немає, то він встановлюється на рівні облікової ставки НБУ.

Звичайно, мало хто захоче приміряти на себе шкуру лихваря і позичати знайомим гроші під відсотки. Психологи стверджують, що, даючи в борг знайомому, людина у власному розумінні виконує соціальну місію - допомогти іншому, і нарахування відсотків в таких умовах затьмарює моральне задоволення позикодавця від усвідомлення власної благородності. І, тим не менше, якщо борг не був повернений в строк, ця стаття дозволяє позикодавцеві претендувати не тільки на повернення позики, але і на відсотки.

А ще можливість попросити у знайомих гроші в борг не просто так, а під відсотки, дозволяє, як не дивно, зберегти добрі стосунки: ну не всім же подобається відчувати себе об'єктом благодійності!

 

Суд - так! Справа!

 
І так, борг не повернуто. Нагадування і прохання результату не мали, прийшла черга робити більш радикальні заходи. Якщо діяти в рамках закону, то у позикодавця є два шляхи: звернутися в міліцію або в суд. Але перш варто написати боржникові претензійний лист і надіслати поштою з повідомленням про вручення. У листі потрібно вказати термін, протягом якого він повинен повернути борг. Мінімально цей термін може становити сім днів, максимально - скільки душа забажає. Якщо ж і це не подіє, тоді рішуче вирушаємо в міліцію або готуємо позов до суду. Хоча, треба сказати, багато боржників здаються вже на цьому етапі.

У міліцію варто звертатися, якщо на руках є відповідні документи, що підтверджують укладення угоди. В такому випадку може бути заведена кримінальна справа про шахрайство. А кому захочеться бути судимим? Але варто визнати, що звернення в міліцію - це скоріше фактор психологічного тиску на боржника. Щоб все було чин чином, необхідно подавати позовну заяву до суду.

"На сьогоднішній день найпопулярнішою і законною процедурою повернення грошових коштів є звернення до суду з позовом про повернення грошей", - розповідає заступник керівника юридичної компанії "Консул" Вікторія Балемба. Для цього, по-перше, необхідно мати на руках перераховані вище документи. Їх відсутність може істотно ускладнити справу. Якщо сторонами не було укладено договір, а гроші при цьому були передані, то боржник має право оскаржувати в суді сам факт передачі грошей або ж розмір суми.

Якщо документи, що підтверджують угоду, є, необхідно підготувати позовну заяву. Краще довірити його складання професіоналові, власне, як захист своїх інтересів в суді. Це, в залежності від складності справи, обійдеться від $ 300 до $ 500, з розрахунку мінімум $ 50 за одне судове засідання. Правда, присутність юриста на засіданнях не є обов'язковою умовою судового процесу, поширені випадки, коли людина захищає свої інтереси сам. Однак результативність такого захисту істотно нижче, ніж за участю професіонала.

Державне мито при заяві позову буде обчислюватися від суми боргу відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" та складе 1% від ціни позову, але не менше 102 грн. і не більше 25,5 тис. грн. Загалом, юристи не радять затівати тяжбу, якщо борг становить менше $ 400, інакше витратити доведеться більше, ніж вдасться повернути.

 

Тривалість процесу залежить від складності справи. В середньому справи боржників розглядаються протягом 3-6 засідань, які, звичайно ж, будуть максимально розведені в часі. Процес може затягнутися на термін від місяця до півроку, особливо, якщо боржник буде впиратися. При цьому потрібно бути готовим, що засідання будуть проходити в розпал робочого дня, в самий незручний для зайнятої людини час.

З жалем відзначимо, що позитивне рішення суду ще не означає моментального повернення коштів. Зазвичай боржникові ставиться виплачувати борг частинами протягом певного терміну до повної виплати суми. Розмір щомісячних виплат залежить від матеріального становища боржника.

Група ризику

 
Один з юристів, які допомагали готувати статтю, на початку бесіди заявив: "Як правильно давати в борг? - В борг краще взагалі не давати!" Слід визнати, мудре зауваження. Але іноді так складно відмовити, особливо, якщо в борг просить друг, хороший знайомий, а ще гірше - родич.

До речі, саме ці категорії виявляються найбільш злісними неплатниками.

"Два роки тому двоюрідний брат попросив додати в борг $ 5 тис. До першого внеску на квартиру. Він обіцяв повернути гроші протягом року, але так до сих пір цього не зробив. Адже він виплачує відсотки по кредиту, грошей хронічно не вистачає. Згодом відносини стали натягнутими. Найсмішніше, що ізгоєм в сім'ї стала я - бездушна особа, не здатна пробачити родичеві "дріб'язковий боржок". Повернути гроші я все ще сподіваюся, правда, відновити теплі колишні стосунки вже не вийде ", - розповідає Анна Кротенко , директор салону меблів.

З близькими людьми, взагалі, морально складніше вирішувати такі питання. Тому і говорять: хочеш отримати ворога - дай одному в борг. Малознайомим людям давати в борг не варто за іншими, цілком очевидним, причин. Щоб визначити для себе "безпечного боржника", слід відповісти на три питання:

Чи зможе ця людина повернути суму грошей, яку він у мене позичає?
Чи зможу я в разі потреби знайти цю людину?
Чи зможу я безсоромно подати на цю людину до суду, якщо він відмовиться віддавати борг?
Якщо хоча б одне з запитань має відповіді "ні" або "не знаю", краще не ризикувати. Відмовляти, звичайно, неприємно, але не смертельно. Найпростіше це зробити, пояснивши людині, що "у самого чекають великі витрати, і немає ніякої можливості викроїти необхідну суму з бюджету". Як показує практика, таке пояснення і правдоподібно, і не образливо.

думка

 
Наталя Турушіна, психолог-психотерапевт
- Як вам здається, коли має сенс давати гроші в борг?

 

- "Добрий борг" - якщо можна так сказати про факт позичання - це коли у кредитора не виникає почуття дискомфорту. А таке можливо тільки при дотриманні двох умов: якщо позичати тільки тій людині, якій довіряєш, причому не обов'язково виправдано, це може бути на рівні незрозумілою впевненості, абсолютно не підтвердженою фактами. По-друге - якщо позичати ту суму, яку вважаєш сам для себе комфортною, знову ж таки, абсолютно не раціонально - сьогодні легко віддаси колезі 1000 доларів, а завтра братові буде шкода 20 гривень. Так ось, якщо орієнтуватися тільки на свої відчуття, а не на загальноприйняті думки: "друзі допомагають в біді", "хороші хлопці повинні ділитися" і так далі, то проблем з боргами не буде.

- Чому ми все ж даємо в борг всупереч своїм бажанням або недовіри до тієї чи іншої людини?

- Хтось таким чином підтверджує свій авторитет: якщо фраза "не можу тобі позичити" рівноцінна за значенням "у мене немає грошей" - хтось просто не зможе її вимовити. Деяким складно сказати "ні", особливо близькій людині, другу, колезі чи родичу, зі страху образити, зруйнувати відносини. Часто заможна людина може відчувати себе винуватим перед одним, у якого в кишенях менше "зелених президентів" - тоді він буде позичати з почуття провини, щоб загладити свою "нехорошесті" добрим вчинком, хоча цим часто і вміло користуються жалібно ниючі друзі-маніпулятори. У будь-якому випадку, віддаючи або відмовляючись давати гроші в борг, варто подумки поставити собі питання - що для мене означає цей вчинок? Чесна відповідь допоможе відкрити багато цікавого про себе ".

-Як Ще можна повернути борг?

Якщо розписки немає, можна продати борг бандитам. Одразу попереджаємо, це найбільш ризикований варіант. По-перше, їх ще потрібно знайти, на жаль чи на щастя, вони рідко дають оголошення в газетах. По-друге, не за кожну суму ці хлопці візьмуться. По-третє, "комісія за обслуговування" складе від 30% до 50% суми боргу. І, нарешті, по-четверте, позикодавець ризикує довго і безнадійно розраховуватися з Вибивальник за послугу.
Якщо боржник зник з очей, для його пошуків можна підключити приватного детектива, який хоча боржок і не стягне, визначити місцезнаходження і контакти допоможе. Послуги приватного детектива обійдуться, залежно від складності справи, від $ 200 до $ 1000.. 
| | | Распечатать
 
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

11-03-2016, 12:42 | Вокруг нас | автор: Корреспондент | Просмотров: 107

Другие новости по теме:

 • Арешт майна за несплату житлово-комунальних послуг
 • Арешт майна за несплату житлово-комунальних послуг
 • Новини
 • Десять думок про правильний бізнес
 • Як не стати жертвою Інтернет - шахрайств


 •  


  Расписание автобусов Изюм Расписание поездов Изюм Телефонный справочник Изюм
  ТОП
  Новостей Изюма
  » » Відремонтована дорога на Ізюм зі сторони Донбасу
  » В Ізюмі проходить акція «Велика Українська Хода» заради ...
  » 28 августа православная церковь празднует Успение Пресв ...
  » Арт-об'єкти - за підтримки ізюмських підприємців
  » Ізюмські першокласники сіли за парти
  » Коли пролунають перші дзвоники в Ізюмі
  » «БалBeer». В Балаклії розпочинають випускати пиво власн ...
  » Територія біля недобудованої поліклініки Ізюма упорядк ...
  » В Ізюмі розпочався призов на строкову військову служб ...
  » В Изюме провели выставку собак

  Последние
  комментарии
  » Написал: Некто
  В новости : Депутата Ізюмської м...
  Написал: Лесник
  В новости : Територія біля недоб...
  Написал: Iзюмчанин
  В новости : Територія біля недоб...
  Написал: Александр
  В новости : Територія біля недоб...
  Написал: Ізюмчанин
  В новости : Територія біля недоб...


  Опрос

  Центральным украинским — они рассказывают о ситуации в стране объективно
  Выбираю местные, областные и городские, они более правдивые
  Просматриваю и больше доверяю российским
  Предпочитаю смотреть новости в интернете
  Не доверяю никаким телеканалам, они — инструмент олигархов и занимаются пропагандой
  Не смотрю телевизор  Архив новостей
  Сентябрь 2017 (71)
  Август 2017 (118)
  Июль 2017 (125)
  Июнь 2017 (107)
  Май 2017 (118)
  Апрель 2017 (126)

  Погода

  влажн.:

  давл.:

  ветер:

  влажн.:

  давл.:

  ветер:

  влажн.:

  давл.:

  ветер:

  влажн.:

  давл.:

  ветер:  Главная страница  |  Регистрация  |  Вход в почту  |  Статистика  |  Обратная связь
  Проект © obrii.com.ua 2009. При любом использовании материалов сайта, гиперссылка на ресурс обязательна. Создание и поддержка сайта.
   МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов