Информация > Рада прийняла закон про порядок встановлення лічильників на газ

Рада прийняла закон про порядок встановлення лічильників на газ


21-12-2017, 14:48. Разместил: Корреспондент
Газорозподільні компанії зможуть встановлювати загальнобудинкові лічильники природного газу тільки за згодою співвласників багатоквартирного будинку, відповідні правки (№5722) в закон "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" про порядок встановлення лічильників споживачам природного газу внесла Верховна Рада.
Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", за цей закон проголосувало 325 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голсоов.
Крім того, прийнятий документ забороняє газовикам припиняти поставки газу в багатоквартирний будинок в разі ненадання співвласниками такого будинку згоди на встановлення загальнобудинкового лічильника. Відзначається, що газорозподільні компанії зобов'язані забезпечити установку саме індивідуальних лічильників газу, а не загальнобудинкових.
Закон також передбачає можливість самостійного встановлення індивідуальних лічильників газу побутовими споживачами з наступною компенсацією таких витрат за рахунок коштів, які ними сплачуються за природний газ. Порядок такої компенсації буде встановлювати Кабмін.
Як зазначила народний депутат Олена Бабак (фракція "Самопоміч"), кошти на установку індивідуальних лічильників, кількість яких оцінюється на рівні близько 3 млн, газорозподільні компанії повинні отримати з тарифу, тому для згладжування зростання тарифу термін встановлення індивідуальних лічильників газу продовжений з 1 січня 2018 до 1 січня 2021 року.
У той же час в ході голосування депутати внесли правку, що при установці індивідуального лічильника в 2018 році компенсація за нього повинна бути виділена протягом 12 місяців.
interfax.com.ua

Вернуться назад