Сделать стартовой  |  Добавить в избранное  |  RSS 2.0
Поиск:
О нас  |  Контакты
Сайт редакции газеты ¨Обрії Ізюмщини¨
ЗАПИТУЙТЕ В МІСЦЯХ ПРОДАЖУ ПРЕСИ ГАЗЕТУ «ОБРІЇ ІЗЮМЩИНИ» №25 ВІД 21 ЧЕРВНЯ 2018 РОКУ. ЧИТАЙТЕ: АВТОБУСНА РЕФОРМА –Як зміняться пасажирські перевезення? ІНФОЦЕНТР – Як Ізюм відсвяткував День міста; новини України. ПРИРОДА І МИ – Сейсмологи з ТОВ "Вікоіл ЛТД" відповідають на запитання ізюмчан; висновки експертів по сейсморозвідувальних роботах. ОФІЦІЙНО –Довідник вулиць, провулків, в'їздів, проїздів, площ міста Ізюма. КУЛЬТУРА – Про творчість Василенка розповідає ізюмська поетеса, успіхи колективу "Ритм-dance". ПАМ'ЯТЬ - спогади ізюмчанки про початок Великої Вітчизняної війни. ДІМ. САД. ГОРОД – Літні посіви. А ТАКОЖ: новини освіти, культури і спорту та багато іншої цікавої та корисної інформації про життя Ізюма та регіону. ЗАПИТУЙТЕ СВІЖИЙ НОМЕР ГАЗЕТИ "ОБРІЇ ІЗЮМЩИНИ" В МІСЦЯХ ПРОДАЖУ ПРЕСИ!Размести информацию на медиа-ресурсе obrii.com.ua!!! БАННЕР (кликабельно!) со ссылкой на свой сайт или страницу ; БЕГУЩАЯ СТРОКА (новая услуга) – период показа на ресурсе - два рабочих дня; ВИДЕОПОЗДРАВЛЕНИЕ (видеоклип) – один рабочий день. Подробности по телефонам : (05743) 2-13-45.    | 24.06.2018 | 12:11
reklama
Подписка
Подпишись
Навигация

Календарь
«    Июнь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

География пользователей
Locations of visitors to this page

Наши друзья
любі друзі

Наш баннер
добавьте себе наш баннер

Наши страницы
мы в facebook мы в Youtube

Логин
Пароль
 
» Навіщо українським дітям 12-річка?


Згідно з результатами дослідження експертів Всесвітнього економічного форуму, у 2020 році роботодавці найбільше цінуватимуть вміння правильно шукати та переосмислювати інформацію. За прогнозами, затребуваними на ринку праці будуть вміння вирішувати складні завдання, критичне мислення та креативність. Тож виникає питання, чи готує українська школа дітей до подібних запитів майбутнього? На жаль, попри виклики 21 сторіччя, наші школярі продовжують вчитися за радянськими шаблонами. Дітей змушують завчати інформацію, але не пояснюють, як нею користуватися та навіщо вона потрібна. Аби українська молодь не залишилась за бортом глобального ринку праці, вітчизняна освіта вимагає термінового реформування. 
Чому не навчить сучасна українська школа?
Увалений Верховною Радою новий закон «Про освіту» визначив напрямки реформування середньої школи до 2029 року. Впродовж трьох років Міністерство освіти та науки розробляло концепцію «Нова українська школа», яка повинна не лише запровадити 12-річне навчання, а й якісно змінити навчальні програми.
«Математика потрібна не тільки як гола теорія, а й на практиці: щоб правильно розсадити сад, або порахувати сімейний бюджет, або спрогнозувати доходи від розміщення грошей у банку. Тобто ми повинні зберегти основу фундаментальної науки, а вона була хорошою в радянській школі, але при цьому обрати ядро знань, необхідних дитині, і навчити їх застосовувати в житті», - пояснює міністр освіти і науки Лілія Гриневич.
Освітяни погоджуються, що реформа назріла давно. Застарілі дані, непотрібні теми, відсутність уваги до внутрішнього світу дитини – незмінна реальність української школи. Ще один фактор, який ускладнює життя українських випускників – це кількість років навчання. У 136 країнах світу тривалість середньої шкільної освіти варіюється від 12 до 14 років. 11-річне навчання в школах залишилося тільки в Україні, Росії та Білорусі, що ускладнює котирування атестатів за кордоном.
Від теорії до практики
В Україні налічується понад 4 млн. школярів, тому будь-які зміни у системі освіти викликають хвилю жвавих дискусій. Попри спірне ставлення до продовження років навчання, більшість батьків та вчителів готова долучитись до реформування. Прикладом вдалої співпраці вже стали зміни до нової шкільної програми, які пройшли розгляд на освітній Інтернет-платформі EdEra. У відкритому обговоренні взяли участь понад чотири тисячі вчителів, батьків та науковців, які запропонували більше ніж вісім тисяч нововведень. Лише після широкої громадської дискусії міністерство затвердило зміни, дозволивши прибрати з програм надмірну теорію, яка була навіть у музиці, образотворчому мистецтві та фізкультурі. Окрім того, було знято розподіл годин за темами навчальної програми. Тепер учитель сам визначає кількість годин та порядок тем, в залежності від засвоєного матеріалу.
«Школа повинна стати не лише джерелом знань, а й навчити наших дітей вчитися, думати, мислити, самостійно приймати рішення. Це є, можливо, однин із найважливіших уроків, який вони мають винести зі школи. Впевнений, що вони мають орієнтуватися не на накопичення знань, а на їхню практичну реалізацію, практичне застосування», – підкреслює Президент України Петро Порошенко.
Шкільна реформа: чи стане 12-й рік зайвим?
Згідно з Концепцією, перехід на 12-річне навчання і старт нової української школи передбачається в 2018-2019 навчальному році. Таким чином, уже наступного року повна середня освіта складатиме три рівні: початкова (1-4 клас), базова, яку можна отримати в гімназіях (5-9 клас), та профільна, якій навчаються у ліцеях або в закладах професійного навчання (10-12 класів). У міністерстві освіти пояснюють, якщо перші два етапи – підготовчі та спрямовані на те, щоб адаптувати учня до життя в соціумі і навчити необхідним базовим речам, то останній етап – це цілеспрямована підготовка до подальшого навчання у вищих навчальних закладах.
За новою концепцією старшокласники зможуть обирати спрямування навчання: академічне або професійне. В академічному циклі школярі самостійно визначатимуть предмети для поглибленого вивчення, аби після школи навчатись у ВНЗ за скороченою програмою. Профтехнічний цикл навчання дозволить учням здобувати середню освіту та першу професію одночасно. Таким чином, випускник 12 річної школи вже буде фахівцем із можливістю працевлаштування.
Водночас, незважаючи на доданий рік навчання, навантаження на школярів повинно зменшитися за рахунок зміни програми та скорочення обов'язкових предметів. Якщо зараз таких дисциплін у старшій школі 22, то в майбутньому їх буде всього 9. За словами представників міністерства, сьогодні на вивчення одного предмета в середньому виділяється 1,5 години, за які просто неможливо ґрунтовно вивчити дисципліну. Тому відтепер у старшій школі з’являться інтегровані предмети, наприклад, алгебру та геометрію викладатимуть як один предмет «Математика». В МОН вважають, що в такому вигляді учні зможуть отримати уявлення про загальну картину світу, але не будуть витрачати час на те, що не буде потрібне їм у подальшому житті. У школі запровадять нові предмети, які будуть корисними у сучасному світі – програмування, фінансова грамотність, психологія взаємин, підприємництво. Окрім того, школярі зможуть сфокусуватись на вивченні державної і двох іноземних мов.
Більшість фахівців погоджується, що найголовніша зміна, яка повинна відбутись у шкільній системі, – це зміна мети навчання. Школярі не повинні зубрити без розуміння, а думати і вирішувати завдання різними способами, вчитись викладати свої думки, знати свої права і можливості у сучасному світі. Тож «зайвий» рік навчання може бути не зайвим за умови якісної зміни освіти і підвищення рівня свідомості юних українців.
Центр громадського моніторингу та контролю.


 
 (голосов: 1)
| | Комментарии (0) | Распечатать
 
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

31-05-2018, 10:45 | Информация | автор: Корреспондент | Просмотров: 120

Другие новости по теме:

 • Корисна інформація для учасника ЗНО-2018
 • Про результати державної атестації Ізюмської загальноосвітньої школи І-ІІІ ...
 • Центр профільного навчання та професійної орієнтації учнівської молоді міст ...
 • Ізюмська дитяча художня школа імені С.І. Васильківського проводить набір уч ...
 • Вперше завдання ДПА з української мови оголосять через Інтернет


 •  

  » Добавление комментария
  Расписание автобусов Изюм Расписание поездов Изюм Телефонный справочник Изюм
  ТОП
  Новостей Изюма
  » » На центральній площі Ізюма почали ремонт пам'ятки архі ...
  » Сейсморозвідка - найефективніший спосіб пошуку природни ...
  » Ізюмчани протестували проти проведення сейсмічної розв ...
  » Учень Ізюмської музичної школи став лауреатом Всеукра ...
  » Вітаємо з Днем народження міського голову Ізюма .
  » Діти в Ізюмі "перекрили" центральну вулицю
  » Громадські активісти Ізюма звернулися до місцевої проку ...
  » Прямий зв'язок з фахівцем щодо сейсморозвідки в Ізюмсь ...
  » Геологорозвідників ізюмчани слухати не захотіли
  » В Ізюмі "Юні Поліцейські" будуть вчитись на велосипед ...

  Последние
  комментарии
  » Написал: Читатель
  В новости : На Соборній в Ізюмі ...
  Написал: Александр
  В новости : На Соборній в Ізюмі ...
  Написал: Гость
  В новости : В Изюмской больнице ...
  Написал: Гость
  В новости : На Ізюмщині відчинив...
  Написал: Константин
  В новости : «Словно мухи тут и т...


  Опрос

  Бажання мати достовірну інформацію з перших вуст –
  Висловити протест проти незаконних дій компанії –
  Закликати владу об’єднати зусилля задля збереження довкілля –
  Поставити край чуткам, які стали поширюватися –
  Підтримати заклик опозиційних політичних партій –
  Пішов для звичайної «масовки» -  Архив новостей
  Июнь 2018 (91)
  Май 2018 (129)
  Апрель 2018 (115)
  Март 2018 (127)
  Февраль 2018 (103)
  Январь 2018 (128)

  Погода


  Главная страница  |  Регистрация  |  Вход в почту  |  Статистика  |  Обратная связь
  Проект © obrii.com.ua 2009. При любом использовании материалов сайта, гиперссылка на ресурс обязательна. Создание и поддержка сайта.
   МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов