Сделать стартовой  |  Добавить в избранное  |  RSS 2.0
Поиск:
О нас  |  Контакты
Сайт редакции газеты ¨Обрії Ізюмщини¨
ЗАПИТУЙТЕ в місцях продажу преси газету «Обрії Ізюмщини» №11 від 15 березня 2018 року. Читайте: БЕЗГОТІВКОВА ЕКОНОМІКА: як українці опановують електронні гроші; ДОБРІ СПРАВИ ДЕПУТАТА: спецодяг – для парамедиків; АКЦЕНТИ: ремонт центральної міської лікарні – під контролем; ЗНАЙ НАШИХ: ізюмчанка Анастасія Мацуцька співала на конкурсі «Голос країни»; ОПИТУВАННЯ: ваше ставлення до можливості вступу України до НАТО; ПАТРІОТ: скільки жінок служить на Донбасі; ЖИТТЯ ЗА МЕЖОЮ ВІЙНИ: не бути цифрою статистики; ДІМ. САД. ГОРОД: правильна цибуля-сівок; НАШІ КОНКУРСИ: «Краса без віку» та «Дай лапу, друг!»; А ТАКОЖ: новини освіти, культури і спорту; добра статистика та багато іншої цікавої та корисної інформації про життя Ізюма та регіону. ЗАПИТУЙТЕ свіжий номер газети "Обрії Ізюмщини" в місцях продажу преси!Размести информацию на медиа-ресурсе obrii.com.ua!!! БАННЕР (кликабельно!) со ссылкой на свой сайт или страницу ; БЕГУЩАЯ СТРОКА (новая услуга) – период показа на ресурсе - два рабочих дня; ВИДЕОПОЗДРАВЛЕНИЕ (видеоклип) – один рабочий день. Подробности по телефонам : (05743) 2-13-45.    | 22.03.2018 | 04:10
reklama
Подписка
Подпишись
Навигация

Календарь
«    Март 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

География пользователей
Locations of visitors to this page

Наши друзья
любі друзі

Наш баннер
добавьте себе наш баннер

Наши страницы
мы в facebook мы в Youtube

Логин
Пароль
 
» Історія виникнення візіток


   Ще 5 тисяч років тому глиняні і шкіряні бірки з іменами і координатами використовували шумерські купці і ремісники. Перші ділові візитні картки з'явилися понад 2500 років тому в Стародавньому Китаї. Спеціальним указом китайським чиновникам зобов'язувався мати офіційні червоні паперові візитні картки з мінімумом інформації: ім'я, прізвище і посаду. Також були в ужитку індивідуальні примірники карт до конкретного випадку в яких вказувалася ім'я особи наносить візит і мета даного візиту. Виготовлялися вони найчастіше на бамбукових дощечках або шовкової тканини і дозволити собі, одноразові, вимагають не дешевих послуг каліграфа вироби, могли лише обрані.

   Франції ми зобов'язані походженням слова візитка (фр. visit, від лат. visitare – відвідувати), одному з перших згадок про візитних картках, що відноситься до часів правління короля Людовика XIV і який зародився складного етикету. Вишукані прикраси, фантастичні орнаменти, витіюваті гравіровані герби – відмітна риса візиток того часу, що були предметом розкоші, які мають представницький характер і підкреслюють статус власника. У XVI-XVII століттях гравірованими візитками (візит-билетте) вже користувалися городяни Венеції і Флоренції, де в цей час була чудово розвинута поліграфічна база.

Історія виникнення візіток

З розвитком друкарської справи, звичайно ж першими виробниками друкованих візитних карток є Німеччина і першим відомим в історії колекціонером візиток був Іоган Фольфганг Гете (1749-1832). Можно заказать отличные визитницы оптом на сайте Мир кошельков.

З винаходом у 1798 році в Богемії Алоїзієм Зенефельдером, нового способу друку — літографії (від грец. lithos — камінь і grapho — пишу, малюю) візитні картки знаходять широке застосування серед середнього класу, стають важливим елементом соціального етикету і набувають сучасні функції, зрозумілі нам як корпоративні візитки, ділового або рекламного характеру.

У Росії візитки з'явилися при любительці різних змін Катерині II, куди прийшли з Франції і майже не відрізнялися від своїх витончених і помпезних європейських аналогів. У вищому світі було модно замовляти візитки у іменитих художників.

В одному з походів італійці подарували А. В. Суворову набір візитних карток, на яких була зображена сцена полювання з собаками на дикого вепра. Сцени полювання мали велику популярність серед чоловічих візиток того часу. Кажуть Суворов, вручаючи комусь візитну картку, завжди жартував: "Ось так і я при дворі, кусаемый усіма".

Вже до ХІХ століття з'являються мінімалістські тенденції – оформлення візиток нерідко складається з однієї тільки прізвища власника, набраної витонченим шрифтом.

Невід'ємна частина етикету

В ХVIII-ХІХ століттях існували обов'язкові ритуали використання візитних карток при відвідуванні гостей.

• При нанесенні першого візиту необхідно мати картку для кожного члена сім'ї

• Коли дзвонять у двері, черговий слуга завжди повинен мати напоготові піднос для карт на долоні лівої руки. Візитер повинен залишити карту на підносі, слуга відносить її господареві і він вже вирішує приймати йому гостя чи ні.

• В приймальному залі кожного будинку повинен стояти стіл з підносом для карток, на якому не повинно бути дрібних срібних монет, обов'язково лежати блокнот і олівець

• Джентльмен повинен носити візитки у зовнішньому нагрудній кишені піджака, дама заздалегідь кладе візитку в торбу, кишеню, блокнотик.

• Якщо ваша карта не отримує визнання, ви повинні укласти, що з деяких причин господарі не хочуть продовжувати знайомство

• Не можна розглядати і вивчати чужі карти. Ви не маєте право проводити розслідування щодо того, хто звертається до леді

• Панночка може мати власну мапу після того, як провела в суспільстві не менше року. Часто імена дочок, які подаються в суспільство, друкували на одній картці з ім'ям матері.

• Американський джентльмен ніколи не повинен класти свою візитну картку в кут підноса , незважаючи на тимчасову моду. Деякі європейські господа, навпаки, повинні покласти картку в правому верхньому куті, щоб вказати, що вони передали його самостійно.

• Покладіть карти в центрі підноса, якщо ви хочете вказати, що наносити візит кільком або всім членам сім'ї

• Якщо раптом гість не заставав господаря будинку, верхній лівий куток візитки просто загинали і залишали швейцарові або слузі. Картку, вже загнуту, ніколи не вкладають у конверт

• Коли на якомусь вечорі хто-небудь висловить вам бажання знову бачити вас, ви повинні на наступний послати цій особі свою візитну картку

"Тюльпанів опинився у просторій прихожей, з цікавістю озирнувся по боках і в перший момент відчув розчарування: не було ведмежого опудала з срібним підносом для візитних карток, а що це за барська квартира без набивного ведмедя? Або до чиновника для особливих доручень з візитами не ходять?"

Б. Акунін. «Піковий валет»

Потрібні візитні картки!?

Якщо ви вважаєте, що після появи мобільних телефонів, візитки не так актуальні, як раніше то будьте впевнені – ви помиляєтеся. Може статися така ситуація, коли вам потрібно зустрітися з малознайомим знайомим людиною в неофіційній обстановці, наприклад, нанести йому візит додому. Але, домовлятися про зустріч за телефоном незручно. У цьому випадку вам просто необхідна візитка.

Особливі помітки на візитних картках

Існують прийняті в багатьох країнах форма її використання: тобто візитка пересилається, що яким-небудь способом даній людині додому. При цьому у вільному куті візитної картки пишуться певні букви (скорочення (початкові літери французьких слів) - які вживалися раніше, і вживаються тепер, щоб повідомити про цілі особистого відвідування офіційного характеру, незнайомої людини на дому.

• pf - привітання (з фр. pour féliciter), якщо приписати рік, то привітання до Нового року

• pr - вираз подяки (з фр. pour remercier)

• pc - висловлюємо співчуття у випадку смерті ділового партнера (з фр. pour condoléance)

• pf NA - з Новим роком (з фр. pour feliciter Nouvel An)

• ppc - прощання перед відпусткою або коли людина, виїжджаючи з країни, де він перебував з візитом, не знайшов можливості особисто попрощатися з діловим партнером (з фр. pour prendre congé)

• pp - якщо ви бажаєте бути представленим кому-небудь, необхідно надіслати свою візитну картку разом з карткою іншої особи, вже знайомого з тим, кому посилає свою візитку, хоче представити (з фр. pour présenter)

• pfc - подяку за приємне знайомство (з фр. pour faire connaissance)


У Радянському Союзі візитки вважалися пережитком минулого і надавалися за заявою в органи управління з вагомим обґрунтуванням необхідності. Їх мали лише співробітники обкомів, райкомів, дипломати, космонавти, «виїзні» та діячі культури. З тих часів прийшла манера писати прізвища попереду імені, коли в Європі робили навпаки.

Після кожного нальоту Льонька Пантелєєв мав звичай залишати в передпокою пограбованої квартири свою візитну картку, витончено віддруковану на крейдяному картоні, з лаконічним написом: "Леонід Пантелєєв - вільний художник-грабіжник". На звороті цієї картки Льонька незмінно підписував чітким, конторським почерком (сам він був з телеграфістів): "Працівникам карного розшуку з дружнім привітом. Леонід". 
| | | Распечатать
 
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

16-08-2017, 10:49 | Информация | автор: Корреспондент | Просмотров: 78

Другие новости по теме:

 • Святкова афіша до Дня міста (11 червня)
 • Поминальні дні на кладовищах Ізюма
 • Телефони оперативно-диспетчерських служб міста Ізюм
 • Розцінки на ялинки
 • Шановні жителі м. Ізюму та Ізюмського району!


 •  


  Расписание автобусов Изюм Расписание поездов Изюм Телефонный справочник Изюм
  ТОП
  Новостей Изюма
  » » Ізюмський пункт обігріву
  » Ізюмчанка Анастасія Мацуцька пройшла в "Голос країни" ...
  » Добра статистика
  » Медики Ізюмської швидкої допомоги отримали новий спецод ...
  » Футболісти Ізюма зіграли внічию
  » СВІЖИЙ ВИПУСК «ОБРІЇВ ІЗЮМЩИНИ» – НЕЗАБАРОМ У ПРОДАЖУ!
  » Юні ізюмчани стали переможцями обласного етапу конкурсу ...
  » Изюмская барахолка
  » "Укрпочта" двічі підвищить тарифи в 2018 році
  » Карантин в Ізюмі подовжено до 7 березня

  Последние
  комментарии
  » Написал: Ізюмчанин
  В новости : В Ізюмі закриється о...
  Написал: Читатель
  В новости : В Ізюмі закриється о...
  Написал: izyumslovo
  В новости : Хто має право вступа...
  Написал: Ізюмчанин
  В новости : В Ізюмі закриється о...
  Написал: Александр
  В новости : Харьковскую и Донецк...


  Опрос

  ТАК: підвищиться якість медичного обслуговування
  ТАК: розподіл послуг на платні та безкоштовні покладе початок боротьбі з корупцією в медицині
  ТАК: можливість для пацієнта вибрати лікаря допоможе позбавитися від непрофесіоналів
  НІ: за медичні послуги, як і раніше, треба буде платити
  НІ: держава не зможе забезпечити фінансування гарантованого пакету медпослуг
  НІ: діагностика в сільській місцевості залишиться недоступною
  Не думав про це  Архив новостей
  Март 2018 (77)
  Февраль 2018 (102)
  Январь 2018 (125)
  Декабрь 2017 (107)
  Ноябрь 2017 (118)
  Октябрь 2017 (115)

  Погода


  Главная страница  |  Регистрация  |  Вход в почту  |  Статистика  |  Обратная связь
  Проект © obrii.com.ua 2009. При любом использовании материалов сайта, гиперссылка на ресурс обязательна. Создание и поддержка сайта.
   МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов