Сделать стартовой  |  Добавить в избранное  |  RSS 2.0
Поиск:
О нас  |  Контакты
Сайт редакции газеты ¨Обрії Ізюмщини¨
ЗАПИТУЙТЕ в місцях продажу преси газету «Обрії Ізюмщини» №07 від 15 лютого 2018 року. Читайте: АКЦЕНТИ: чому автобуси кульгають на маршрутах міста; ЗДОРОВ’Я: якими дешевими аналогами можна замінити дорогі ліки; лікарська підтримка он-лайн; аптеки Ізюма, що беруть участь у програмі «Доступні ліки»; кір в Україні (як боротися з масовим захворюванням); ВІКНО В ЄВРОПУ: житло по-болгарському (оренда, купівля і сплата за квадратні метри); ЗАКОН І ПРАВО: мін’юст запустив реєстр боржників аліментів; ДІМ. САД. ГОРОД: сіємо на розсаду солодкий перець; СПОРТ: олімпіада-2018 (трансляція ігор); НАШІ КОНКУРСИ: «Дай лапу, друг!»; А ТАКОЖ: новини освіти, культури і спорту; добра статистика та багато іншої цікавої та корисної інформації про життя Ізюма та регіону. ЗАПИТУЙТЕ свіжий номер газети "Обрії Ізюмщини" в місцях продажу преси!Размести информацию на медиа-ресурсе obrii.com.ua!!! БАННЕР (кликабельно!) со ссылкой на свой сайт или страницу ; БЕГУЩАЯ СТРОКА (новая услуга) – период показа на ресурсе - два рабочих дня; ВИДЕОПОЗДРАВЛЕНИЕ (видеоклип) – один рабочий день. Подробности по телефонам : (05743) 2-13-45.    | 19.02.2018 | 08:17
reklama
Подписка
Подпишись
Навигация

Календарь
«    Февраль 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 

География пользователей
Locations of visitors to this page

Наши друзья
любі друзі

Наш баннер
добавьте себе наш баннер

Наши страницы
мы в facebook мы в Youtube

Логин
Пароль
 
» Рейдерство в аргарному секторі


Особливий інтерес представляють сільськогосподарські підприємства, що володіють не лише технологіями і обіговими коштами, але і найголовнішою цінністю - землею.
Захоплення земельної ділянки можна вчинити різними способами, але найпопулярнішим є створення умов, при яких успішне підприємство аграрного сектора вганяється у великі борги, і на землю, як і решту майна, накладаються обтяження.
Найбільш поширеним видом сучасного аграрного рейдерства є майнове рейдерство. В цьому випадку шахраї заволодівають не самим підприємством, а його продукцією, врожаєм. Тут можливі декілька варіантів дій рейдерів. Перший - найбанальніший: зловмисники в розпал сезону збору урожаю просто заганяють на чуже поле свою техніку і в лічені години збирають і вивозять зерно або, приміром, овочі. Поля охороняють озброєні люди спортивної статури, як правило, не місцеві, яких потім і не знайти. Поки хазяїн встигає отямитись, врожай зібраний і вивезений, а поліція, що прибула на місце фактичного грабежу, лише розводить руками. Особливо згубно такий вид атаки відображається на представниках середньої ланки бізнесу і на дрібних аграріях. Дуже часто в урожай вкладаються останні гроші, а нерідко і кредитні, тому, втративши товар, власник підприємства втрачає все. На встановлення осіб, що скоїли злочин, будуть втрачені місяці (да і то це зовсім не гарантія повернення вкраденого), грошей на новий посів немає, підприємство просто банкрутує. Іноді замовники такого захоплення залишаються не відомими, а іноді вони очевидні - це конкуруючі фірми.
Приводів для боргових зобов'язань може бути досить багато - рейдери можуть використати будь-які договори і контракти, що грунтуються на наданні послуг або постачаннях продукції (товару). Другий варіант "майнового рейдерства" більше інтелектуальний і розрахований на великі об'єми продукції. Шахрайська компанія складає і подає надуманий позов про відшкодування збитку або про стягнення заборгованості (і сам договір і накладні по ньому фальсифіковані). Одночасно з позовом до суду поступає заява з проханням про забезпечення позовних вимог, а відповідно - накладенні арешту на продукцію добросовісного аграрія. До встановлення істини у справі суд, як правило, не скупиться на накладення арешту. Після чого збирається урожай, продукція (допустимо, зерно) передається на зберігання "своїй" третій особі. Усе це проводиться офіційно, за документами. Але доки триває слідство зерно хранителем розпродається, а на виправдання складаються акти про псування переданого на зберігання майна. У підсумок: за несвоєчасне сповіщення виконавчої служби " хранителеві" загрожує лише штраф, який ніяк не затьмарить його, адже кишеня вже зігріта пристойною сумою грошей, вирученою від продажу. Позов про відшкодування боргу відзивається, справа гине, так і не почавшись.
Ще одним поширеним способом рейдерського захоплення є захоплення бізнесу співвласником підприємства. Причиною може послужити корпоративний конфлікт, а супутніми чинниками: недосконалість засновницьких документів, що складалися без належного юридичного аналізу. У відсутність свого партнера співвласник одноосібно ліквідовує компанію і призначає ліквідатором свою довірену особу. У лічені дні практично усі активи компанії виводяться через підставні фірми. Щоб такій діяльності не можна було завадити, недоброчесний партнер, задіявши корупційні зв'язки, ініціює заборону на будь-які реєстраційні дії після ліквідації.
    Природно, що панацеї від недружніх захоплень і поглинань не існує, і в кожному випадку рейдер діє за індивідуальною схемою, але все таки загальні способи захисту вироблені і успішно застосовуються на практиці. До їх числа можна віднести:
•    юридична чистота правових документів;
•    ретельна перевірка контрагентів в господарських договорах і договорах постачань;
•    законність діяльності.
У разі прояву перших ознак небезпеки, треба вживати превентивні заходи:
•    звернення до суду;
•    інформування ЗМІ про процеси, що відбуваються;
•    звернення в правоохоронні органи;
•    оперативне відчуження майна, основних і оборотних засобів.
Це дозволить на деякий час нейтралізувати дії загарбників, і виробити повноцінний план протистояння.
У разі, якщо Ви виявили, що Ваша земельна ділянка без Вашого дозволу використовується сторонньою особою, необхідно звернутись до Державної інспекції сільського господарства України. Інспектор вказаної інспекції має провести обстеження земельної ділянки, скласти акт обстеження земельної ділянки, визначити розмір шкоди, завданої її самовільним зайняттям та здійснити заходи із притягнення порушника до адміністративної відповідальності.
Самовільне зайняття земельної ділянки є адміністративним правопорушенням, передбаченим статтею 53-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Його вчинення тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
При виявленні ознак злочину, передбаченого статтею 197-1 Кримінального кодексу України встановлена кримінальна відповідальність за самовільне зайняття земельної ділянки, яким завдано значної шкоди її законному володільцю або власнику. В такому разі необхідно звернутись до органів внутрішніх справ За вчинення такого злочину встановлене кримінальне покарання у вигляді штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних або арешту на строк до шести місяців.
Самовільне зайняття земельної ділянки, вчинене особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, або групою осіб, або щодо земельних ділянок особливо цінних земель, земель в охоронних зонах, зонах санітарної охорони, санітарно-захисних зонах чи зонах особливого режиму використання земель, карається обмеженням волі на строк від двох до чотирьох років або позбавленням волі на строк до двох років.
У разі ж самовільного будівництва будівель або споруд на самовільно зайнятій земельній ділянці, кримінальне покарання встановлюється у вигляді штрафу від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешту на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, а у разі, якщо таке будівництво здійснено на земельній ділянці особливо цінних земель, земель в охоронних зонах, зонах санітарної охорони, санітарно-захисних зонах чи зонах особливого режиму використання земель - позбавлення волі на строк від одного до трьох років.
Крім того, власник або користувач земельної ділянки вправі звернутись до суду із позовом про звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки; з позовом про стягнення із особи, яка неправомірно використовує земельну ділянку завданих цим збитків, а також, у разі, якщо суд визнає це обґрунтованим, і моральної шкоди.


 
 (голосов: 0)
| | Комментарии (0) | Распечатать
 
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

29-08-2017, 12:55 | Информация | автор: Корреспондент | Просмотров: 336

Другие новости по теме:

 • Прокурорська перевірка виявила самовільне зайняття понад 650 га землі в Ізю ...
 • За забруднення лісів - штраф
 • Операція «МАК-2017»
 • Позов в інтересах Ізюмської міської ради до одного із сільськогосподарських ...
 • Новорічні ялинки повинні мати бирки


 •  

  » Добавление комментария
  Расписание автобусов Изюм Расписание поездов Изюм Телефонный справочник Изюм
  ТОП
  Новостей Изюма
  » » Депутати пропонують розірвати договір з перевізником
  » В Ізюмі запрацював атракціон "гірка Савельєва"
  » Изюмчанин выиграл бронзу на Чемпионате Европы
  » Ізюмські старшокласники вшановують пам'яті Героїв Крут
  » В Ізюмі пройшов мітинг до Дня Соборності України
  » Одну з українських областей пропонують переіменувати
  » Фотоконкурс "Дай лапу, друг"
  » Професія твоєї мрії
  » За порушення трудового законодавства –штраф
  » 31 января жителей Земли ждёт тройное астрономическое яв ...

  Последние
  комментарии
  » Написал: Alenka1961
  В новости : Фотоконкурс "Дай ла...
  Написал: Александр
  В новости : Прямий зв'язок в ре...
  Написал: Читатель
  В новости : В Ізюмі пройшов міт...
  Написал: forestiero
  В новости : Внимание новый "лох...
  Написал: Ізюмчанин
  В новости : В Ізюмі пройшов міт...


  Опрос

  - Положительно — в таком случае нападение на нашу страну будет расцениваться как нападение на всех участников Альянса
  - Считаю, что вступление в НАТО даст серьёзный приток иностранных инвестиций
  - С одобрением — это ускорит процесс вступления Украины в Евросоюз
  - Я — против: наших сыновей будут отправлять воевать в «горячие точки» мира
  - Не поддерживаю — в Украине увеличатся военные расходы
  - Не одобряю — на территории нашей страны появятся иностранные военные базы и даже ядерное оружие
  - Не думал об этом  Архив новостей
  Февраль 2018 (59)
  Январь 2018 (125)
  Декабрь 2017 (106)
  Ноябрь 2017 (116)
  Октябрь 2017 (113)
  Сентябрь 2017 (92)

  Погода


  Главная страница  |  Регистрация  |  Вход в почту  |  Статистика  |  Обратная связь
  Проект © obrii.com.ua 2009. При любом использовании материалов сайта, гиперссылка на ресурс обязательна. Создание и поддержка сайта.
   МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов