Сделать стартовой  |  Добавить в избранное  |  RSS 2.0
Поиск:
О нас  |  Контакты
Сайт редакции газеты ¨Обрії Ізюмщини¨
ЗАПИТУЙТЕ в місцях продажу преси газету «Обрії Ізюмщини» №07 від 15 лютого 2018 року. Читайте: АКЦЕНТИ: чому автобуси кульгають на маршрутах міста; ЗДОРОВ’Я: якими дешевими аналогами можна замінити дорогі ліки; лікарська підтримка он-лайн; аптеки Ізюма, що беруть участь у програмі «Доступні ліки»; кір в Україні (як боротися з масовим захворюванням); ВІКНО В ЄВРОПУ: житло по-болгарському (оренда, купівля і сплата за квадратні метри); ЗАКОН І ПРАВО: мін’юст запустив реєстр боржників аліментів; ДІМ. САД. ГОРОД: сіємо на розсаду солодкий перець; СПОРТ: олімпіада-2018 (трансляція ігор); НАШІ КОНКУРСИ: «Дай лапу, друг!»; А ТАКОЖ: новини освіти, культури і спорту; добра статистика та багато іншої цікавої та корисної інформації про життя Ізюма та регіону. ЗАПИТУЙТЕ свіжий номер газети "Обрії Ізюмщини" в місцях продажу преси!Размести информацию на медиа-ресурсе obrii.com.ua!!! БАННЕР (кликабельно!) со ссылкой на свой сайт или страницу ; БЕГУЩАЯ СТРОКА (новая услуга) – период показа на ресурсе - два рабочих дня; ВИДЕОПОЗДРАВЛЕНИЕ (видеоклип) – один рабочий день. Подробности по телефонам : (05743) 2-13-45.    | 21.02.2018 | 06:37
reklama
Подписка
Подпишись
Навигация

Календарь
«    Февраль 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 

География пользователей
Locations of visitors to this page

Наши друзья
любі друзі

Наш баннер
добавьте себе наш баннер

Наши страницы
мы в facebook мы в Youtube

Логин
Пароль
 
» Про фанатичну радикальність заблукавших душ


Екстремісти, як серфінгісти, мчать на гребені релігійного підйому. Набуття сенсу життя і дотримання високих етичних ідеалів підміняються в них сліпою вірою, глухою до доводів розуму. Така віра зовсім не облагороджує людину, навпаки, легко перетворює його в ефективний інструмент насильства.
В кінці 70-х початку 80-х років в мусульманському світі намітилася тенденція до посилення позицій ісламського екстремізму та фундаменталізму, що загалом було зумовлено загальною політизацією ісламу (так само як і ісламізацією політики).
Посиленню позиції ісламу в країнах мусульманського Сходу сприяв також ряд об'єктивних факторів:
1) Особливу роль зіграли зміни геополітичної ситуації в світі в цілому після розпаду світової соціалістичної системи і СРСР. Посилення позиції США в якості єдиного світового «гегемона» стали також свого роду каталізатором відходу від європейських зразків і пошуку шляхів самобутнього розвитку.
2) Конфлікт різних типів цивілізацій - мусульманської та європейської, що проявився практично у всіх сферах мусульманського суспільства і показав неможливість сліпого копіювання західного суспільства на ісламський ґрунт. Історично більшість країн Близького Сходу переживають нині складний етап. Недавній досвід минулих років показав неспроможність запозичення як «капіталістичного», так і «соціалістичного» шляхів розвитку, неприйнятність їх механічного копіювання.
3) Сучасна соціально-економічна ситуація в країнах Арабського Сходу характеризується низкою загальних особливостей: аграрне перенаселення та наявність великої кількості не задіяних у сільському господарстві робочих рук; занадто швидка урбанізація міст за рахунок вихідців з сіл; неможливість забезпечити роботою міське населення, зростання безробіття, сильне майнове розшарування в суспільстві.
Говорячи про сучасний "ісламський" тероризм і його загрозу, необхідно підкреслити, що основною і безпосередньою причиною розвитку тероризму в регіоні слід вважати розпад соціалістичної системи і розвал Радянського Союзу. У результаті розпаду СРСР з попереднім йому банкрутством ідей соціалізму в багатьох державах Близького і Середнього Сходу (Єгипет, Ірак, Сирія, Лівія, Афганістан та ін.), ідеологічний вакуум там, а потім і в мусульманських регіонах країн СНД швидко став заповнюватися ісламом. Нажаль, останній постає перш за все в його найбільш войовничою формі - у формі радикального ваххабізму, який вимагає за допомогою "священної війни" повернути мусульманський світ до халіфату. Фіксуючи активізацію ісламу в країнах СНД, експерти відзначають, що радикальні течії ісламу, яким притаманне вороже ставлення до ліберальних цінностей і насадження яких може призвести тільки до тиранії та зубожіння, прагнуть заповнити вакуум, що утворився після колапсу комунізму.
Основною метою ісламського радикалізму є зміна місця і ролі релігії в житті суспільства, в результаті чого представники даної течії відкидають пануючу ідеологію, політичну практику існуючого світського режиму і державний устрій, як невідповідні нормам мусульманської релігії.
Таким чином, ісламські екстремісти переслідують такі цілі: встановлення в суспільстві засад ісламської теократичної держави, введення в суспільну практику норм шаріату і, нарешті, відновлення халіфату як єдиного державного утворення всіх мусульман.
Як свідчить історична світова практика, радикальний іслам не зупиниться у фіксованих межах географічного проживання певної спільності мусульман, оскільки для них заповітна мрія полягає в об'єднанні всієї мусульманської умми світу в рамках єдиного політичного державного утворення - халіфату. У цьому випадку неминучим здається процес "розтікання" ісламської радикальної ідеології і практики на інші "мусульманські" території, країн СНД та інших держав світу.
Релігійний екстремізм це зворотний бік будь-якої релігії, її темна, небезпечна сторона. З досвіду недавнього минулого ми добре пам'ятаємо, що сама прекрасна ідея, доведена до абсурду, перетворюється на свою протилежність і стає небезпечною для оточуючих. Релігійний екстремізм - страшний приклад такої трансформації.
Релігійний екстремізм нині набув форму масштабної перманентної війни (Сирія, Ірак, Афганістан) чи систематичних терористичних актів (Близький Схід, Франція, Німеччина та інші), скоєних бандами міжнародних терористів, озброєних і навчених на нарко- і нафтодолари. Їх ідеологією є "джихад" - війна з "невірними", які сповідують не тільки іншу релігію, але й дотримуються світського способу життя, демократичних політичних поглядів.
Підсумовуючи вищенаведене, слід зазначити, що віра в Господа нашого тільки тоді є істиною, коли людина шляхом усвідомленого вибору, ґрунтовного на власному досвіді пройденого життєвого шляху, зуміє збудувати і постійно вдосконалювати в своїй душі нерукотворний храм праведної особистості, яка живе в гармонії з собою (своїм внутрішнім світом) та світом зовнішнім і нічого нікому не прагне фанатично нав’язувати.
По вірі Вашій хай воздасться Вам! В.Васюник


 
 (голосов: 3)
| | Комментарии (0) | Распечатать
 
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

2-08-2017, 16:30 | Информация | автор: главред | Просмотров: 272

Другие новости по теме:

 • Чи є робота в Європі?
 • Влада має спиратися на ЗМІ. Але не ногами
 • Сьогодні - Міжнародний день людей похилого віку
 • Чому українським лісам не допоможе заборона на експорт деревини.
 • Подвійне громадянство – Троянський кінь Кремля


 •  

  » Добавление комментария
  Расписание автобусов Изюм Расписание поездов Изюм Телефонный справочник Изюм
  ТОП
  Новостей Изюма
  » » В Ізюмі запрацював атракціон "гірка Савельєва"
  » Депутати пропонують розірвати договір з перевізником
  » Изюмчанин выиграл бронзу на Чемпионате Европы
  » Ізюмські старшокласники вшановують пам'яті Героїв Крут
  » В Ізюмі пройшов мітинг до Дня Соборності України
  » Одну з українських областей пропонують переіменувати
  » Фотоконкурс "Дай лапу, друг"
  » В Ізюмі пройде турнір, присвячений "Небесної Сотні"
  » В Ізюмі вшанують пам'ять загиблих, що виконували інтер ...
  » Професія твоєї мрії

  Последние
  комментарии
  » Написал: Александр
  В новости : Харьковскую и Донецк...
  Написал: Александр
  В новости : Прямий зв'язок в ре...
  Написал: Читатель
  В новости : В Ізюмі пройшов міт...
  Написал: forestiero
  В новости : Внимание новый "лох...
  Написал: Ізюмчанин
  В новости : В Ізюмі пройшов міт...


  Опрос

  - Положительно — в таком случае нападение на нашу страну будет расцениваться как нападение на всех участников Альянса
  - Считаю, что вступление в НАТО даст серьёзный приток иностранных инвестиций
  - С одобрением — это ускорит процесс вступления Украины в Евросоюз
  - Я — против: наших сыновей будут отправлять воевать в «горячие точки» мира
  - Не поддерживаю — в Украине увеличатся военные расходы
  - Не одобряю — на территории нашей страны появятся иностранные военные базы и даже ядерное оружие
  - Не думал об этом  Архив новостей
  Февраль 2018 (70)
  Январь 2018 (125)
  Декабрь 2017 (106)
  Ноябрь 2017 (116)
  Октябрь 2017 (113)
  Сентябрь 2017 (92)

  Погода


  Главная страница  |  Регистрация  |  Вход в почту  |  Статистика  |  Обратная связь
  Проект © obrii.com.ua 2009. При любом использовании материалов сайта, гиперссылка на ресурс обязательна. Создание и поддержка сайта.
   МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов